ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

У Google Translate з’явиться 110 нових мов, серед них — кримськотатарська

author avatar ProIT NEWS

Google Translate додав 110 нових мов. Це найбільше оновлення за всю історію сервісу, повідомляється у блозі компанії. Одна із доданих мов — кримськотатарська.

Техгігант Google використовує штучний інтелект, щоб розширити кількість мов у перекладачі. Нові мови додали за допомогою ШІ-моделі PaLM 2.

«PaLM 2 стала ключовим елементом пазла, який допоміг Translate ефективніше вивчати мови, які тісно пов’язані між собою. Зокрема мови, близькі до гінді, такі як авадхі та марваді, а також французькі креольські мови, такі як сейшельська креольська та маврикійська креольська», — пояснили в Google.

Більшість доданих мов походять з Африки, наприклад: фон, кіконго, луо, га, сваті, венда та волоф. Проте загалом ними спілкуються понад 614 мільйонів людей, а це приблизно 8% населення світу.

Деякими мовами спілкуються понад 100 мільйонів людей, а інші майже зовсім не мають носіїв.

«Мови мають величезну кількість варіацій: регіональні різновиди, діалекти, різні стандарти правопису. Фактично, багато мов не мають єдиної стандартної форми, тому неможливо вибрати «правильний» варіант. Наш підхід полягав у тому, щоб визначити пріоритетність найпоширеніших різновидів кожної мови. Наприклад, ромська мова має багато діалектів по всій Європі. Наші моделі створюють текст, найближчий до південно-власької ромської мови, широко використовуваної в Інтернеті. Але ШІ також змішує елементи з інших мов, як-от північна власька та балканська ромська», — розповіли у компанії.

У міру розвитку технологій, а також у співпраці з експертами-лінгвістами та носіями мови з часом перекладач підтримуватиме ще більше мовних різновидів і правил правопису.

Раніше ProIT повідомляв, що Gmail отримав нові ШІ-функції з Gemini.

Також ми розповідали, як позбутися функції AI Overviews у Пошуку Google.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.