ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

ULTRARAM може повністю змінити пам’ять

author avatar ProIT NEWS

Дослідники розробили революційно новий тип комп’ютерної пам’яті, яка потенційно може змінити продуктивність комп’ютерів та інших пристроїв.

ULTRARAM – це новий тип «універсальної пам’яті», яка може перевищувати довговічність флеш-пам’яті SSD і відповідати швидкості читання/запису системної пам’яті DRAM, але з меншою потребою в електроенергії. Про це повідомляє PC Gamer.

Технологія була розроблена компанією Quinas Technology, яка базується в Університеті Ланкастера, і винахідником професором Манусом Хейном із фізичного відділу університету.

Наразі існують два типи пам’яті, які використовуються у багатьох наших пристроях: флеш-пам’ять і системна пам’ять (DRAM). Системна пам’ять швидка і може бути перезаписана багато разів, але для збереження даних потрібно постійне живлення. Флеш-пам’ять повільна, але зберігає дані довше після вимкнення живлення.

ULTRARAM може взяти на себе обидві ці функції або навіть перевершити їх. Це такий тип пам’яті, який може бути впроваджений у різні пристрої.

По суті, вам не доведеться вмикати режим сну, оскільки ви зможете зберігати «знімок» поточного стану вашої системи (вкладки браузера або програми, які ви залишили відкритими для повернення до них пізніше), що зберігається при вимкненні пристрою. Після увімкнення пристрою його буде відновлено, що повинно відбуватися надзвичайно швидко завдяки швидкості ULTRARAM.

Теоретично ви зможете повернутися до свого комп’ютера через тисячу років з моменту вимкнення та запустити пристрій саме з того місця, на якому ви зупинилися.

Це має значний потенціал для використання у ноутбуках, мобільних телефонах і пристроях для мобільного геймінгу, які часто залишаються у режимі «очікування».

«Наша запатентована технологія пам’яті використовує квантово-механічне резонансне тунелювання, щоб забезпечити неперевершену комбінацію швидкості, енергонезалежності, витривалості й енергоефективності», – йдеться на сайті ULTRAM.

Quinas Technology називає застосування ULTRARAM важливим для центрів обробки даних, де величезна кількість енергії, яка їм потрібна, витрачається на потреби пам’яті – або на збереження даних в активній пам’яті, або на переміщення їх між збереженою й активною пам’яттю. Теоретично наявність ULTRARAM у вашому центрі обробки даних може значно знизити потреби в енергії у цьому секторі.

Звичайно, це все ще нова технологія, і поки що рано говорити, коли ми можемо побачити її в наших пристроях або скільки вона буде коштувати.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.