ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Велика Британія займає перше місце в Європі за стартапами генеративного ШІ

author avatar ProIT NEWS

Згідно з дослідженням компанії венчурного капіталу Accel, Велика Британія є домом для найбільшої кількості стартапів генеративного ШІ у Європі. За нею йдуть Німеччина та Ізраїль, повідомляє Reuters.

Accel проаналізував 221 стартап генеративного ШІ та виявив, що 30% було засновано у Великій Британії, 14% – у Німеччині, 13% – в Ізраїлі, у Франції – 11% , а в Нідерландах – 6%.

Генеративний штучний інтелект – це ШІ, здатний генерувати текст, зображення, відео та інші дані на основі моделей, розроблених із використанням величезної кількості інформації. Кращі університети Британії, її досвід у створенні компанії Deepmind у 2010 році та інвестиції технічних гігантів США у країні – усе це допомогло зміцнити її статус у галузі ШІ.

Компанії генеративного ШІ, засновані у Франції, лідирують у залученні фінансування ($2,29 мільярда), за ними йде Велика Британія з $1,15 мільярда.

Компанія Mistral зі штаб-квартирою в Парижі, яку багато хто вважає європейським конкурентом OpenAI, минулого тижня залучила $644 мільйони з оцінкою €5,8 мільярда.

У 2023 році стартапи генеративного ШІ у всьому світі залучили понад $25 мільярдів. Очікується, що цього року вказана сума зросте приблизно до $45 мільярдів, повідомляє Accel.

Чверть стартапів мають принаймні одного засновника, який працював в Alphabet, Apple, Amazon, DeepMind, Meta або Microsoft. Більше третини з них обіймали посади в академічних установах, йдеться в дослідженні.

Чверть засновників отримали освіту в університетах Великої Британії, таких як Кембриджський університет, Імперський коледж Лондона, Університетський коледж Лондона та Оксфордський університет.

Нагадаємо, що Велика Британія прагне стати найкращим місцем для створення ігор та отримати державну підтримку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.