ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Випущено бета-версію Linux Mint 22 із Cinnamon 6.2 на основі Ubuntu 24.04 LTS

author avatar ProIT NEWS

Команда Linux Mint випустила бета-версію майбутньої серії операційних систем Linux Mint 22, яку можна завантажити й протестувати прямо зараз. Про це повідомляє 9to5 linux.com.

Linux Mint 22 має кодову назву Wilma. Її випуск запланований вже на кінець липня цього року.

Флагманське видання, яке містить середовище робочого столу Cinnamon, має найновіше середовище робочого столу Cinnamon 6.2, а версії MATE та Xfce постачаються з робочими столами MATE 1.26 та Xfce 4.18. Розробка Wayland від Cinnamon все ще перебуває в експериментальному стані.

Основні моменти майбутнього випуску Linux Mint 22 включають:

• підтримку ядер Ubuntu HWE (Hardware Enablement);

• PipeWire як звуковий сервер за замовчуванням;

• підтримку нового формату Debian DEB822;

• підтримку GTK4 для тем і покращену підтримку HiDPI під час завантаження.

Крім того, Linux Mint 22 постачатиметься із клієнтом електронної пошти Mozilla Thunderbird як рідним пакетом DEB, новим XApp, незалежним від GNOME Online Accounts GTK, який продовжуватиме підтримувати функціональні можливості онлайн-облікових записів, а неперевірені програми Flatpak за замовчуванням відключатимуть у програмному менеджері.

Також Linux Mint 22 поставлятиметься з новою попередньо встановленою вебпрограмою під назвою Matrix, яка з’єднує користувачів із мережею чату Matrix, новим ескізом для файлів GIMP (.xcf), а також різними вдосконаленнями внутрішнього Xed. Програми, Sticky, Timeshift і Pix.

Під «капотом» Linux Mint 22 базується на останній версії LTS (довгострокова підтримка) Canonical Ubuntu, а саме Ubuntu 24.04 LTS (Noble Numbat), і працює на базі ядра Linux 6.8. Це означає, що Linux Mint 22 також буде випуском довгострокової підтримки, який підтримуватиметься до 2029 року.

Ви можете завантажити бета-версію Linux Mint 22 прямо зараз з офіційного оголошення про випуск. Однак майте на увазі, що це попередня версія, тому не встановлюйте та не використовуйте її на робочій машині.

Читайте також на ProIT: Випущено Kali Linux 2024.2 із 18 новими інструментами, змінами Y2038.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.