ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

WWDC 2024 вже наступного тижня: iOS 18, macOS 15 і багато ШІ

author avatar ProIT NEWS

Щорічна Всесвітня конференція розробників Apple WWDC 2024 розпочнеться вже у понеділок, 10 червня. Минулорічний WWDC запам’ятався як подія, яка нарешті познайомила світ із Vision Pro. Цього ж року, як повідомляє Tech Crunch, Apple нарешті оприлюднить свої плани щодо ШІ.

Оновлення обладнання

Незважаючи на те, що за останні кілька років були продемонстровані ключові оновлення апаратного забезпечення, завдяки розробкам Mac silicon і попередньому перегляду гарнітур минулого року, WWDC не є апаратною подією.

Марк Гурман із Bloomberg навіть припускає, що на події зовсім не буде представлено нове обладнання.

Apple вже провела окрему віртуальну подію для iPad: 7 травня дебютували нові версії iPad Pro та iPad Air.

ШІ

У травні Тім Кук пообіцяв, що компанія прокладе новий шлях до генеративного штучного інтелекту, додавши:

«Ми віримо, що це відкриє трансформаційні можливості для наших користувачів».

Чи справді спроба Apple вийти на новий рівень стане новаторською? Очікується, що на WWDC буде багато анонсів для розробників – як генеративний ШІ вплине на майбутні версії різних операційних систем компанії, з акцентом на iOS. Вже деякий час ходять чутки про підхід Apple до світу великих мовних моделей.

Ранні звіти припускали, що компанія зустрічалася з Google щодо потенційної інтеграції Gemini для iOS. Це було б величезною перемогою для Google, оскільки модель відіграє ключову роль у двох операційних системах, на які разом припадає 96% світового ринку мобільних операційних систем. Однак останні звіти вказують на партнерство з OpenAI.

Після краху свого проєкту електромобіля Apple залучила деяких співробітників до розробки генеративного ШІ.

iOS 18 із додатковим ШІ

iPhone 15 Pro Max на підставці для зарядки MagSafe з AirPods Pro 2
Джерело: Даррел Етерінгтон

Очікується, що iOS 18 буде центральною частиною події.

  • Siri отримає довгоочікуване оновлення завдяки генеративному штучному інтелекту Apple. Оновлення зробить інтелектуального помічника більш спроможним із можливістю безпосередньо редагувати фотографії, видаляти електронні листи та виконувати інші щоденні завдання. Також повідомляється, що оновлення принесе покращений голос, підсумки сповіщень і розширену версію Siri для Apple Watch.
  • Штучний інтелект також проникне у браузер Safari для більш інтелектуального пошуку, Notes для підсумовування та Voice Memos для транскрипції (те, що Google рекламує вже деякий час).
  • Generative AI з’являється навіть у емодзі, дозволяючи користувачам налаштовувати та створювати власні у повідомленнях.
  • Apple також послаблює обмеження, щоб користувачі могли розміщувати значки та віджети де завгодно на головному екрані.

Раніше Apple заявляла, що RCS (Rich Communication Services) з’являється у повідомленнях у 2024 році.

Дебют macOS 15

Джерело: Брайан Хітер

Щоразу, коли Тім Кук каже «ШІ», інвестор отримує крила. Незважаючи на те, що iOS, безсумнівно, стане основною операційною системою, в Apple все ще є новини для настільних комп’ютерів.

Багато оновлень iOS мають також потрапити в macOS, зокрема в Siri, Notes і Safari.

Кажуть, що офісні застосунки Apple також отримають прискорення ШІ покоління. Це включає допомогу в Pages, Keynote і застосунку середовища розробника Xcode.

Системні налаштування продовжать давній проєкт Apple із перетворення macOS на iOS з оновленням дизайну.

Також Apple має переробити деякі ключові функції доступності. І не забувайте про найцікавіше з усіх оновлень, деякі значні зміни в дизайні Калькулятора.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.