ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

За коментарями – до цифрової особи: МЗС запускає ШІ-аватар Вікторія

author avatar ProIT NEWS

Міністерство закордонних справ (МЗС) України вперше в історії створило цифрову особу з використанням технології штучного інтелекту, яка офіційно коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ. У планах відомства – впровадити ще низку інструментів з ШІ, зазначено на сайті міністерства.

Представниця МЗС із консульських питань Вікторія Ші створена на основі реальної людини – української співачки й інфлюенсерки Розалі Номбре, яка погодилася pro bono взяти участь у проєкті МЗС і виступити прототипом для представниці відомства. Команда проєкту відзняла й оцифрувала її.

Консульська представниця та її реальний прототип є двома різними особами. З офіційними коментарями від імені консульської служби МЗС виступає лише цифрова особа Вікторія Ші.

«Моє імʼя символізує нашу головну мету – перемогу України, а прізвище – штучний інтелект, який мене створив. Моя робота полягатиме в донесенні до громадськості оперативної та перевіреної інформації консульського департаменту МЗС України. Я повідомлятиму журналістам новини про роботу консулів із захисту прав та інтересів громадян України за кордоном, реагування на інциденти чи надзвичайні ситуації й інші новини», – заявила представниця МЗС із консульських питань Вікторія Ші у своєму вітальному відеозверненні.

Коментарі Вікторії Ші зʼявлятимуться на офіційних ресурсах МЗС України, вебсайті та сторінках у соцмережах, а також передаватимуться журналістам пресслужбою МЗС.

«Використання згенерованої штучним інтелектом цифрової особи для консульського коментування – це насамперед економія часу та ресурсів МЗС. Реальні дипломати зможуть бути більш ефективними та фокусуватися на інших завданнях із надання допомоги громадянам», – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Також посадовець наголосив, що активне використання технологій штучного інтелекту у роботі МЗС – це не примха, а вимога воєнного часу. Адже для того, щоб досягати необхідних для країни результатів, потрібно пришвидшувати всі процеси та бути на крок попереду.

«Створення цифрової консульської представниці – це частина ширшої стратегії із системного впровадження передових технологій з використанням штучного інтелекту в МЗС України. Дипломатія не лише в Україні, але і в усьому світі завжди була консервативною сферою, яка останньою впроваджувала інновації. Ми змінюємо це. Українська дипломатія зараз посилює свої спроможності й робить технологічний стрибок, якого досі не зробила жодна дипломатична служба у світі», – додав він.

Міністерство закордонних справ передбачило кілька рівнів захисту Вікторії Ші від цифрових підробок. На кожному оригінальному відео консульської представниці розміщений QR-код, який веде на текстову версію того ж самого коментаря на офіційній сторінці МЗС. У разі відсутності такого QR-коду чи переходу на будь-який інший сайт відео не вважається достовірним.

Крім того, консульська представниця не є заміною речника МЗС України.

Проєкт консульської ШІ-представниці МЗС України втілений командою ГО «The Game Changers» за сприяння ГО «Nazovni Tech».

Раніше ProIT розповідав, що Україна атакує російські НПЗ дронами зі штучним інтелектом.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.