ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

За рік кількість викрадених хакерами криптовалют подвоїлася до $1,38 мільярда — дослідження

author avatar ProIT NEWS

Згідно зі звітом дослідницької компанії TRM Labs, хакери більш ніж подвоїли свою криптовалютну виручку в першій половині 2024 року (порівняно із сумою викраденої крипти рік тому). Про це повідомляє CNBC.

У звіті йдеться, що з 1 січня до 24 червня хакери награбували криптовалюти на суму $1,38 мільярда, що більш ніж удвічі перевищує награбовані $657 мільйонів за той самий період рік тому.

Як і минулого року, кілька великих атак призвели до збільшення викраденої криптовалюти, причому на п’ять найбільших хакерів припало 70% суми, викраденої у першій половині року.

Найпопулярніші вектори атак у 2024 році включають компрометацію закритого ключа та початкової фрази, повідомляє TRM Labs.

Початкова фраза — це послідовність випадкових слів, яка зберігає інформацію, необхідну для доступу або відновлення криптогаманця.

Найбільше пограбування цього року принесло біткойнів на суму понад $300 мільйонів із японської криптобіржі DMM Bitcoin.

Хакери використовували викрадені приватні ключі або «отруєння» адреси, коли зловмисники надсилають невелику кількість криптовалюти з гаманця зі схожою на вигляд адресою, створеною для імітації вашої адреси чи адреси одержувача, з наміром обманом змусити жертву надіслати кошти не на той гаманець.

Криптоадреси — це довгі складні рядки символів, які важко запам’ятати або ввести вручну без помилок.

У TRM Labs заявили, що не було фундаментальних змін у безпеці криптоекосистеми, які могли б сприяти збільшенню атак. Зазначається, що кількість атак та їхні вектори суттєво не відрізняються з року в рік.

Водночас фахівці зазначили, що ціни на криптовалюту були в середньому вищими у першій половині цього року, що могло сприяти вищій виручці хакерів.

Криптокомпанії часто стають об’єктами хакерів і кібератак. Так, криптобіржа Mt. Gox оголосила про банкрутство у 2014 році після того, як низка хакерів викрала до 950 тисяч біткойнів, що коштують понад $54 мільярди за сьогоднішніми цінами.

У листопаді близько $115 мільйонів було викрадено із біржі HTX і Heco Chain — двох криптоплатформ, пов’язаних із відомим підприємцем Джастіном Саном.

За словами фахівців TRM Labs, криптокомпанії можуть боротися зі зламами й експлойтами за допомогою багаторівневої стратегії захисту, включно з такими заходами, як регулярні перевірки безпеки та надійне шифрування.

Навчання співробітників і впровадження комплексної стратегії реагування на інциденти також можуть допомогти захистити компанії, йдеться у повідомленні.

Читайте також на ProIT: Діпфейки Ілона Маска просувають криптовалютне шахрайство в YouTube Live.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.