ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

З’явилися перші зображення та офіційні специфікації Mini Dish від Starlink

author avatar ProIT NEWS

Компанія SpaceX вперше оприлюднила кілька офіційних зображень Mini Dish Starlink, яка почне надходити вже через кілька місяців. Про це повідомляє PCMag.

Зображення підтверджують, що модель Mini буде меншою, більш портативною версією поточної стандартної тарілки V4 Starlink. Обидва пристрої оснащені підставкою. Однак згідно з документами FCC Mini Dish має бути розміром приблизно з Apple MacBook.

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск також прокоментував зображення, написавши у Twitter, що він уже користується пристроєм.

«Я просто налаштував це прямо зараз і пишу цей пост через космос. Зайняло менше 5 хвилин. Легко переноситься в рюкзаку. Цей продукт змінить світ», – йдеться у повідомленні.

В іншому твіті він повідомив, що Mini Dish Starlink коштуватиме приблизно половину ціни стандартної тарілки, тобто $250–$300.

Інше питання – продуктивність. Ілон Маск опублікував результат тесту швидкості: Starlink Mini пропонує швидкість завантаження 100 Мбіт/с і швидкість завантаження 11,5 Мбіт/с, зберігаючи відносно низьку затримку у 23 мілісекунди. Це означає, що Mini Dish забезпечуватиме нижчу швидкість завантаження порівняно зі звичайною тарілкою Starlink, але достатньою для щоденних потреб в Інтернеті, включно з потоковим передаванням 4K.

Офіційна документація від SpaceX показує, що майбутня Mini Dish Starlink не включатиме зовнішній маршрутизатор Wi-Fi. Натомість компанії вдалося побудувати маршрутизатор у самій антені.

Компанія опублікувала таблиці специфікацій і посібник із налаштування Mini Dish на Starlink.com.

У специфікації Mini Dish описано як Starlink із вбудованим Wi-Fi. Обладнання постачатиметься у комплекті з підставкою, адаптером, кабелем живлення постійного струму і блоком живлення.

технічний лист
Джерело: Starlink.com

Вбудований модем обіцяє зробити тарілку Starlink Mini більш портативною. Однак недоліком є ​​те, що апаратне забезпечення підтримує лише швидкість Wi-Fi 5, хоча в документах FCC стверджується, що воно підтримує швидкість Wi-Fi 6.

Модель Mini важить лише 1 кг або 1,5 кг, якщо її прикріпити до підставки та кабеля постійного струму.

Mini Dish розміром приблизно з ноутбук: 11,75 дюйма на 10,2 дюйма, що дозволяє легко помістити його в рюкзак, як і планувала компанія.

Специфікація
Джерело: Starlink.com

Менший розмір також означає, що мінітарілка потребує менше електроенергії (у середньому лише 25 Вт) порівняно із 75–100 Вт для стандартної тарілки V4 Starlink. Компанія збирається включити єдиний порт Ethernet поруч із роз’ємом живлення тарілки.

Раніше ми повідомляли, що Starlink вже працює через смартфони без необхідності купувати додаткове обладнання.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.