ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Зміни в Google Chrome, які послаблюють блокувальників реклами, починаються 3 червня

author avatar ProIT NEWS

Компанія Google продовжує план поступового припинення розширення Manifest V2 у Chrome, починаючи з початку червня 2024 року, послаблюючи при цьому можливості блокувальників реклами. Про це повідомляє Bleeping Computer.

Починаючи з 3 червня 2024 року, із Chrome версії 127 користувачі з активними розширеннями Manifest V2 побачать попередження на каналах Chrome Beta, Dev і Canary, а розширення, які все ще використовують Manifest V2, втратять значок «Пропоновані».

Поступове вимкнення розширень V2 відбудеться у стабільній версії Chrome із рекомендаціями щодо альтернатив V3. Користувачі можуть тимчасово повторно увімкнути свої розширення Manifest V2, але згодом цей параметр буде видалено.

Підприємствам, які використовують політику «ExtensionManifestV2Availabilitі», буде надано рік (до 2025-го) для переходу на сумісні з Manifest V3 доповнення.

Що таке Manifest V3?

Manifest V3 – це остання версія платформи розширень для Google Chrome, призначена для підвищення безпеки, конфіденційності, продуктивності та загальної надійності розширень Chrome.

Google прагне досягти наступного за допомогою Manifest V3:

  • Обмежити доступ розширення до мережевих запитів користувача.
  • Змусити розробників включити всі функції у розширення, припинивши практику віддаленого розміщення коду.
  • Перемістити модифікації мережевого запиту з розширень у вебпереглядач (службові працівники).
  • Замінити фонові сторінки спеціальними сервісними, щоб покращити продуктивність браузера.

Хоча це здається позитивним для кінцевих користувачів, новий фреймворк представляє серйозні технічні проблеми для розробників розширень. Особливо для тих, хто потребує більшого контролю над функціями браузера. Зокрема це блокувальники реклами, які тепер повинні впроваджувати складні механізми, щоб залишатися ефективними.

uBlock Origin, який вважається одним із найпопулярніших блокувальників реклами, був змушений створити новий проєкт під назвою uBO Lite (uBOL), який є неофіційним розширенням Manifest V3 для браузера.

Хоча це розширення, ймовірно, добре працюватиме для багатьох користувачів, розробники стверджують, що для більш просунутого використання може знадобитися налаштувати додаткові параметри або надати додаткові дозволи певним сайтам.

Одним зі значних недоліків є те, що набори правил більше не будуть часто оновлюватися розширенням за допомогою автоматичних оновлень. Натомість набори правил оновлюються лише тоді, коли випускаються нові версії розширення.

Розробник uBlock створив FAQ, пояснюючи відмінності між поточним розширенням і новою версією Manifest V3.

Прийняття на 85%

У Google кажуть, що протягом цього періоду прислухалися до відгуків розробників розширень і зробили цілеспрямовані вдосконалення, такі як підтримка сценаріїв користувача, закадрових документів і розширення кількості дозволених наборів правил для «declarativeNetRequest».

Основні зміни, впроваджені нещодавно, включають пропуск перегляду для оновлень безпечних правил і відкат версій, що забезпечує розробникам кращий контроль оновлення.

Фахівці стверджують, що в результаті своїх дій зі сприяння прискореному впровадженню понад 85% активно підтримуваних розширень Chrome, у тому числі популярних блокувальників реклами, таких як AdBlock, Adblock Plus, uBlock Origin та AdGuard, перенесли або випустили версії, що підтримують Manifest V3.

Для розробників, розширення яких все ще знаходяться на Manifest V2, у Google наполегливо рекомендують завершити міграцію зараз.

Посібник, як це зробити, можна знайти тут.

Раніше ми повідомляли: Google планує замінити Manifest V2 на Manifest V3 у червні 2024 року, але користувачі незадоволені.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.