ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Як українські IT-компанії допомагають мобілізованим працівникам

author avatar EASE Team

Мобілізація стала випробуванням для українського бізнесу. Необхідність захищати країну спричинила відтік спеціалістів, що не могло не позначитися на економічних процесах. Попри це український бізнес продовжує розвиток і стоїть у найважчі часи.

Резиденти Європейської Асоціації програмної інженерії (EASE) поділилися своїм досвідом мобілізації працівників і поточною ситуацією із призовом.

Яка хвиля мобілізації стала найсерйознішою

Керівний партнер та адвокат об’єднання MK Legal Service Максим Курочко розповів, що з перших днів повномасштабного вторгнення четверо юристів пішли до армії добровольцями. При цьому вони обіймали важливі для компанії посади, як-от керівники податкової, корпоративної та IT/TMT практик компанії. Оскільки станом на лютий 2022 року штат компанії становив 11 осіб, то до армії пішло майже 40% працівників.

Лютий-березень 2022 року був найтяжчим періодом. Хоча всі працівники пішли воювати добровільно, це стало серйозним ударом для бізнес-процесів. Виходом зі складного становища для компанії стало бронювання керівного складу відповідно до вимог законодавства.

Як відбувається бронювання працівників

Максим Курочко також поділився основними даними, що стосуються бронювання згідно з постановою КМУ від 27 січня 2023 року № 76.

Так, у першу чергу компанія має бути визнаною критично важливою для економіки. Наступний крок – у працівника, який проходить бронювання, мають бути оновлені й актуальні військові облікові дані.

Крім того, військова спеціальність не має підпадати під дефіцитні військові спеціальності. Єдиний виняток – працівник належить до керівного складу компанії. У такому випадку його можна забронювати незалежно від спеціальності.

Оскільки тема мобілізації стала надзвичайно важливою для українців, MK Legal Service надає юридичні послуги іншим IT-компаніям: допомагає з питаннями щодо бронювання, незаконних дій із боку ТЦК, визнання компаній критично важливими для економіки тощо.

Максим Курочко наголошує, що вже є кейси успішного бронювання громадян, які безпосередньо забезпечують фронт необхідними товарами та послугами.

Як компанії допомагають працівникам, що зараз на фронті

Політикою компанії стосовно мобілізованих колег також поділилася Діана Ясько, Employer Brand Specialist компанії Uptech.

Вона зазначила, що їхні працівники також відразу стали до лав ЗСУ і територіальної оборони на початку повномасштабного вторгнення, що стало гордістю для команди. Компанії вдалося уникнути збитків завдяки тому, що більшість членів команди повернулися до роботи в перший день вторгнення.

Компанія дбає про всі потреби колег-військових, забезпечуючи їх необхідним спорядженням і допомогою. Додатково надає фінансову підтримку для своїх колег, а їхні сім’ї підтримує донейтами.

Крім того, за працівниками, які воюють, закріплено можливість повернутися до роботи в будь-який момент. А ще компанія присвячує час наданню консультаційної підтримки для членів команди, щоб тримати своїх працівників у курсі правових аспектів мобілізації.

Попри те, що мобілізація працівників завдає проблем бізнесу, українські IT-компанії продовжують допомагати своїм мобілізованим працівникам і робити внесок у захист країни.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.