ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Google Chrome отримує вбудовану підтримку розділів відео, подібно до YouTube

author avatar ProIT NEWS

Компанія Google додає нову функцію в Google Chrome, яка дає змогу додавати розділи відео до відео, вбудованих на вебсайтах, подібно до того, як розділи працюють на YouTube. Про це повідомляє Bleeping Computer.

Нова підтримка Video Chapter є частиною інтерфейсу MediaMetadata для Media Session API, який містить метадані, які використовуються інтерфейсом користувача пристрою для показу назв, виконавців та іншої інформації.

Розділи відео розбивають відео на різні частини, кожна з яких має власний попередній перегляд. Це допомагає глядачам легко знаходити та повторно переглядати певні частини. На YouTube автори можуть додавати розділи вручну або покладатися на платформу для їх автоматичного створення.

Зараз Google використовує інтерфейс MediaMetadata, щоб надати ту саму функцію вебсайтам, які використовують вбудовані відео.

Відповідна реалізація на шарі blink заснована на зміні w3c API, яка полягає у додаванні атрибута ChapterInformation в наявні MediaMetadata, зазначено на сторінці Chrome Platform Status.

Приклад нових директив конфігурації chapterInfo можна побачити на цій демонстраційній сторінці.

   chapterInfo: [{
    title: 'Chapter 1',
    startTime: 0,
    artwork: [
     { src: BASE_URL + 'sintel/chapter1-128.png', sizes: '128x128', type: 'image/png'},
     { src: BASE_URL + 'sintel/chapter1-512.png', sizes: '512x512', type: 'image/png'},
    ]
   }, {
    title: 'Chapter 2',
    startTime: 37,
    artwork: [
     { src: BASE_URL + 'sintel/chapter2-128.png', sizes: '128x128', type: 'image/png'},
     { src: BASE_URL + 'sintel/chapter2-512.png', sizes: '512x512', type: 'image/png'},
    ]
   }]

Творці вмісту та веброзробники тепер зможуть додавати атрибут ChapterInformation до наявних конфігурацій MediaMetadata, що працюватиме як для аудіо, так і для відео, оскільки MediaSession підтримує обидва.

Google планує включити цю функцію у Chrome for Desktop 126, дозволяючи вбудованим відео використовувати розділи для полегшення навігації.

Читайте також на ProIT: Google працює над заміною сторонніх tracking cookie у вебпереглядачах під назвою Privacy Sandbox, але розгортання кілька разів відкладалося. Зараз компанія знову призупиняє цей процес.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.