ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

xAI відкрив вихідний код свого чат-бота зі штучним інтелектом Grok

author avatar ProIT NEWS

Ілон Маск заявив, що його стартап xAI відкриває вихідний код свого чат-бота зі штучним інтелектом Grok, і тепер відкрита версія доступна на GitHub. Про це повідомляється у дописі в блозі компанії.

Це дасть змогу дослідникам і розробникам створювати модель і впливати на те, як xAI оновлюватиме Grok у майбутньому, коли він конкуруватиме з технологіями OpenAI, Meta, Google та іншими. Повідомляється, що модель не була налаштована для будь-якої конкретної програми, наприклад діалогу.

Як зазначає VentureBeat, модель випускається за ліцензією Apache 2.0, яка дозволяє комерційне використання, але не включає дані, які використовуються для його навчання або підключення до X для даних у реальному часі.

У дописі від листопада 2023 року xAI зазначив, що LLM Grok розроблявся протягом останніх 4 місяців і призначений для створення коду, творчого написання та відповідей на запитання.

Після того, як Ілон Маск купив X, код його алгоритмів зрештою був оприлюднений. Він відкрито критикував компанії, які не відкривають вихідний код своєї моделі ШІ. Включно з компанією OpenAI, яку він допоміг заснувати, але тепер судиться з нею, стверджуючи, що було порушено початкову угоду про створення відкритого коду.

Компанії випустили моделі з відкритим вихідним кодом або обмежені моделі з відкритим кодом, щоб отримати відгуки від інших дослідників про те, як їх покращити. Хоча існує багато повністю відкритих базових моделей штучного інтелекту, таких як Mistral і Falcon, найбільш широко використовувані моделі мають закритий код або ж пропонують обмежену відкриту ліцензію.

Наприклад, Llama 2 від Meta надає свої дослідження безкоштовно, але змушує клієнтів із 700 мільйонами щоденних користувачів сплачувати комісію та не дозволяє розробникам створювати ітерації поверх Llama 2.

Коли чат-бот Grok був запущений, щоб отримати доступ до нього, потрібна була платна підписка X. Пропозиція Grok мала бути більш нешанобливою, сучаснішою альтернативою ChatGPT від OpenAI або Gemini від Google.

Натомість під час раннього тестування він був нецікавим і не мав нічого, що могло б допомогти йому виділитися серед потужніших і досконаліших чат-ботів, доступних в інших місцях, зазначає The Verge.

Раніше ми повідомляли, коли стартап Ілона Маска xAI представив Grok.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.