ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Стартап Ілона Маска xAI представляє Grok – генеративний чат-бот зі штучним інтелектом

author avatar ProIT NEWS

Стартап штучного інтелекту Ілона Маска xAI Corp. оголосив про запуск свого першого генеративного чат-бота з ШІ під назвою Grok, повідомляє SiliconAngle.

Маск, який минулого тижня попереджав, що ШІ є «однією з найбільших загроз для людства», в суботу оголосив, що Grok незабаром стане доступним для преміальних передплатників соціальної мережі X.

Також мільярдер продемонстрував грайливий характер Grok, опублікувавши відповідь на запит про те, як зробити кокаїн крок за кроком. Grok окреслив чотири кроки, порадивши йому отримати ступінь хіміка, перш ніж створювати «підпільну лабораторію у віддаленому місці».

На щастя, чат-бот дійсно попереджає користувачів, що це «просто жарт» і що ніхто не повинен намагатися виготовити кокаїн, оскільки це «незаконно» та «небезпечно».

У своїх твітах Ілон Маск повідомив, що Grok нині перебуває на ранній стадії тестування і планується зробити його доступним для підписників Premium+ на платформі X. Він був розроблений компанією Маска зі штучного інтелекту xAI.

«Grok – це штучний інтелект, створений за зразком «Путівника автостопом по галактиці», призначений відповідати майже на всі питання, і, що набагато складніше, навіть підказувати, які питання поставити. Grok розроблений, щоб відповідати на запитання з дотепністю, має бунтарський характер, тому, будь ласка, не використовуйте його, якщо ви ненавидите гумор!» – написала команда xAI.

У дописі в блозі було зазначено, що Grok працює на базі великої мовної моделі під назвою Grok-1. Компанія стверджує, що ця мовна модель перевершує GPT-3.5 OpenAI LP за багатьма тестами, наприклад, за розв’язуванням математичних завдань для середньої школи.

GPT-3.5 – це LLM, який підтримує безкоштовний сервіс ChatGPT, але вдосконалена версія ChatGPT, доступна лише для підписки, працює на базі кращої моделі GPT-4.

За словами команди xAI, Grok є доступним для обмеженої кількості бета-тестерів у США, найближчими місяцями він розгорне нові додаткові можливості та функції. Користувачам X пропонується зареєструватися у програмі раннього доступу Grok, щоб отримати доступ до чат-бота.

Ілон Маск був співзасновником OpenAI, на сьогодні однієї з найвідоміших компаній AI, але покинув її у 2018 році після того, як сказав, що у нього є розбіжності щодо її майбутнього напряму.

Нещодавно мільярдер публічно висловлював побоювання щодо швидкості розвитку ШІ, а в березні підписав лист із закликом припинити на пів року розробку потужних моделей штучного інтелекту.

Оголошуючи про запуск xAI у липні, Маск сказав, що пауза у розробці ШІ більше нереальна, але пообіцяв, що його стартап створюватиме системи ШІ більш відповідально.

Pаніше ми повідомляли, що минулого тижня Ілон Маск на заході в Ланкастер Хаус, офіційній урядовій резиденції Великобританії, заявив, що «робота стане не потрібна» через ШІ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.