ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Ілон Маск заснував новий стартап xAI, щоб «зрозуміти природу Всесвіту»

author avatar ProIT NEWS

Ілон Маск, генеральний директор Tesla та SpaceX і власник Twitter, у середу оголосив про дебют нової компанії штучного інтелекту – xAI. Її заявлена мета – «зрозуміти справжню природу Всесвіту». ШІ має знайти відповіді на фундаментальні питання фізики та біології, природу часу й зародження життя. Про це повідомляє CNBC.

Члени команди xAI раніше працювали над нейронними мережами у DeepMind, OpenAI, Google Research, Microsoft Research, Twitter і Tesla. Вони, зокрема, розробляли AlphaCode DeepMind і чат-боти GPT-3.5 і GPT-4 OpenAI.

Маск позиціонує xAI як конкурента таким компаніям, як OpenAI, Google й Anthropic, які стоять за провідними чат-ботами ChatGPT, Bard і Claude.

У квітні газета Financial Times повідомляла про стартап xAI. У той же час Маск зареєстрував однойменну компанію в Неваді. Тоді ж стало відомо про отримання ним тисяч графічних процесорів від Nvidia для забезпечення потенційної великої мовної моделі. Невдовзі Маск поділився деталями своїх планів щодо нового ШІ-інструменту під назвою TruthGPT в інтерв’ю на Fox News Channel.

Одним із радників ШІ-стартапу xAI буде Ден Хендрікс, виконавчий директор Центру безпеки штучного інтелекту. Це одна з тих некомерційних організацій, яка підписалася під колективним зверненням технічних лідерів про загрозу ШІ людству. У листі, зокрема, стверджувалося, що «зменшення ризику зникнення через ШІ повинно стати глобальним пріоритетом поряд з іншими ризиками суспільного масштабу, такими як пандемії та ядерна війна».

Проте багато вчених та етиків висловилися негативно щодо цього листа. Вони стверджували, що надмірна зосередженість на потужності ШІ, що зростає, і його майбутніх загрозах відвертає увагу від реальної шкоди, яку деякі алгоритми завдають маргіналізованим спільнотам саме зараз, а не у невизначеному майбутньому.

За словами Грега Янга, співзасновника xAI, стартап заглибиться в «математику глибокого навчання», один з аспектів ШІ, і «розробить «теорію всього» для великих нейронних мереж», щоб вивести ШІ «на наступний рівень».

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.