Ілон Маск заснував новий стартап xAI, щоб «зрозуміти природу Всесвіту»
Приблизно хвилину

Ілон Маск заснував новий стартап xAI, щоб «зрозуміти природу Всесвіту»

author avatar ProIT NEWS

Ілон Маск, генеральний директор Tesla та SpaceX і власник Twitter, у середу оголосив про дебют нової компанії штучного інтелекту – xAI. Її заявлена мета – «зрозуміти справжню природу Всесвіту». ШІ має знайти відповіді на фундаментальні питання фізики та біології, природу часу й зародження життя. Про це повідомляє CNBC.

Члени команди xAI раніше працювали над нейронними мережами у DeepMind, OpenAI, Google Research, Microsoft Research, Twitter і Tesla. Вони, зокрема, розробляли AlphaCode DeepMind і чат-боти GPT-3.5 і GPT-4 OpenAI.

Маск позиціонує xAI як конкурента таким компаніям, як OpenAI, Google й Anthropic, які стоять за провідними чат-ботами ChatGPT, Bard і Claude.

У квітні газета Financial Times повідомляла про стартап xAI. У той же час Маск зареєстрував однойменну компанію в Неваді. Тоді ж стало відомо про отримання ним тисяч графічних процесорів від Nvidia для забезпечення потенційної великої мовної моделі. Невдовзі Маск поділився деталями своїх планів щодо нового ШІ-інструменту під назвою TruthGPT в інтерв’ю на Fox News Channel.

Одним із радників ШІ-стартапу xAI буде Ден Хендрікс, виконавчий директор Центру безпеки штучного інтелекту. Це одна з тих некомерційних організацій, яка підписалася під колективним зверненням технічних лідерів про загрозу ШІ людству. У листі, зокрема, стверджувалося, що «зменшення ризику зникнення через ШІ повинно стати глобальним пріоритетом поряд з іншими ризиками суспільного масштабу, такими як пандемії та ядерна війна».

Проте багато вчених та етиків висловилися негативно щодо цього листа. Вони стверджували, що надмірна зосередженість на потужності ШІ, що зростає, і його майбутніх загрозах відвертає увагу від реальної шкоди, яку деякі алгоритми завдають маргіналізованим спільнотам саме зараз, а не у невизначеному майбутньому.

За словами Грега Янга, співзасновника xAI, стартап заглибиться в «математику глибокого навчання», один з аспектів ШІ, і «розробить «теорію всього» для великих нейронних мереж», щоб вивести ШІ «на наступний рівень».

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.