ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

10 переваг SASE, про які варто знати

author avatar ProIT NEWS

Фреймворк Secure Access Service Edge (SASE) з’явився у 2019 році й з точки зору підключення та безпеки є зміною парадигми. Ця зміна виникає внаслідок фундаментального перегляду того, як організації створюють, керують і захищають інфраструктуру та ресурси.

У світі, де можна працювати будь-де, SASE дає змогу всім організаціям використовувати брандмауер як послугу, безпечний вебшлюз, доступ до мережі з нульовою довірою й інші важливі функції безпеки.

SASE консолідує технологію SD-WAN, дозволяючи організаціям безпечно розширювати можливості, які тепер включають різноманітні робочі звички, філії, публічні хмари та мережі Інтернету речей.

У минулому підключення та безпека зазвичай сприймалися як окремі аспекти. Кожну проблему вирішували за допомогою різних підходів, рішень і стратегій. Однак SASE змінює це й об’єднує різні технології під однією парасолькою, щоб створити більш згуртоване середовище, де захист є невіддільною частиною кожного з’єднання.

Розуміння переваг SASE дає змогу організаціям ухвалювати обґрунтовані рішення, які підвищать операційну ефективність, покращать стан кібербезпеки, підтримають загальну гнучкість бізнесу та підвищать конкурентоспроможність на ринку.

Cybertalk.org визначив 10 переваг SASE, якщо ви розглядаєте прийняття та впровадження цієї інфраструктури.

10 переваг SASE, про які варто знати

1. Послідовна політика

Архітектура SASE застосовує послідовне виконання політики, що майже гарантує надійний та узгоджений підхід до безпеки, який охоплює всі межі мережі.

Адміністратори можуть встановлювати правила централізовано за допомогою хмарних платформ керування. Потім політики застосовуються у розподілених точках присутності поблизу кінцевих користувачів. Послідовне застосування політики зміцнює загальний стан кібербезпеки організації.

2. Безпечний віддалений/мобільний доступ

SASE покращує віддалений і мобільний доступ, забезпечуючи безпечні, прямі й оптимізовані з’єднання з корпоративними ресурсами та програмами, зберігаючи при цьому стабільну безпеку в усіх місцях і типах з’єднань.

Завдяки конвергенції функцій безпеки та мережевих функцій у хмарній архітектурі SASE переосмислює стандарти підключення та захисту.

3. Доступ з найменшими привілеями

SASE підтримує принцип найменш привілейованого доступу, досягаючи цього завдяки інтегрованій хмарній архітектурі та системі нульової довіри. SASE може застосовувати політику контекстного доступу, враховуючи місцезнаходження особи, яка запитує доступ, час доби тощо.

Можливості доступу SASE з найменшими привілеями дають змогу організаціям зменшити ризики, покращити захист даних і підвищити загальну кібербезпеку.

4. Централізована оркестрація

SASE пропонує єдине рішення для керування мережею та безпекою. Також SASE забезпечує наскрізну видимість та аналітику, показуючи всіх користувачів, пристрої, застосунки й ресурси незалежно від місця розташування та підключення, що робить керування більш зручним.

5. Зниження складності

За допомогою SASE ваша організація може усунути зворотні потоки трафіку; оптимізувати затримки клієнт-хмара, знизити транспортні витрати й оптимізувати роботи комунікаційних мереж.

Крім того, SASE об’єднує single-point рішення безпеки у єдиний хмарний сервіс, мінімізуючи кількість технологій, які потрібно контролювати. Завдяки цьому підприємства можуть взаємодіяти з меншою кількістю постачальників і витрачати менше часу на налаштування інфраструктури.

6. Ефективність ІТ/служб безпеки

Консолідація управлінських завдань SASE, автоматизація, оптимізована аналітика та масштабованість дають змогу ІТ-спеціалістам скоротити час, витрачений на дрібні завдання, і приділяти більше часу діяльності, орієнтованій на цінність. Зрештою це підвищує загальну ефективність технологічних відділів організації.

7. Підтримка бізнесу

SASE базується на програмному забезпеченні й працює у хмарі. Це означає, що вона легко інтегрується у наявні середовища.

SASE застосовує безпечний доступ незалежно від місця розташування користувачів, робочого навантаження, пристроїв, програм або даних. Також забезпечує безпечну «роботу з будь-якого місця», ефективне впровадження SaaS і гнучкі багатохмарні середовища.

8. Динамічна адаптивність

Гнучка структура SASE забезпечує динамічну адаптацію до мінливих умов та обставин. Вона вміщує низку мережевих сценаріїв, плавно налаштовуючи політики й елементи керування на основі факторів користувача, пристрою та середовища в реальному часі. Така адаптивність означає, що безпека й надалі захищатиме організацію, навіть якщо ІТ-ландшафт продовжує змінюватися.

9. Глобальна масштабованість

Хмарна основа SASE дає змогу організаціям масштабувати можливості на глобальному рівні. Цей тип масштабованості необхідний, коли йдеться про адаптацію до зростання або раптових змін на вимогу. Це дозволяє розширювати базу користувачів без шкоди для продуктивності чи безпеки.

10. Запобігання загрозам і зменшення ризиків

Комплексні елементи безпеки SASE, включно з маскуванням програми, сегментацією і вбудованим шифруванням, допомагають захистити організацію від прихованих загроз.

Крім того, можливості SASE з оцінки ризиків дають змогу проактивно розпізнавати та пом’якшувати потенційні вразливості, звужуючи поверхню атаки та знижуючи рівень ризику.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.