ProIT: медіа для профі в IT
4 хв.

13 ключових впливових осіб у світі ШІ

author avatar ProIT NEWS

Штучний інтелект продовжує впливати на світ технологій і не тільки. Але хто є провідними впливовими особами та експертами в цій галузі?

Ви знаєте Сатью Наделлу, генерального директора Microsoft, який ще у 2019 році вклав $1 мільярд в OpenAI. Ілона Маска, який намагався протистояти OpenAI за допомогою xAI. Марка Андріссена, співзасновника компанії венчурного капіталу Andreessen Horowitz (a16z), який стверджував, що ця технологія врятує світ.

Але є багато людей, які є дослідниками й творцями ШІ, інженерами та піонерами у цій сфері, які реально створюють і вивчають ШІ, впливають на рішення урядових і міжурядових комісій щодо ШІ, які допомогли сформувати цю галузь. У своєму матеріалі Sillicon Republic знайомить нас із цими людьми.

Міра Мураті

Як генеральний директор OpenAI (компанії, що стоїть за генеративним улюбленцем ШІ ChatGPT) Сем Альтман – у багатьох списках впливових людей у сфері ШІ. Але головного технічного директора OpenAI Міру Мураті теж варто знати.

Мураті працювала в аерокосмічній, автомобільній промисловості, а також у VR та AR. До OpenAI вона працювала в Tesla старшим менеджером із продуктів у розробці компанії Model X. Вона навіть стала тимчасовим генеральним директором OpenAI, коли Альтмана усунули на короткий час минулого року.

Доктор Ендрю Нг

Ендрю Нг, який постійно входить до списків лідерів у галузі ШІ, є співзасновником дослідницької групи глибокого навчання в області ШІ Google Brain і колишнім керівником відділу обробки даних і ШІ в китайському технологічному гіганті Baidu. Він заснував DeepLearning.AI – освітню платформу, покликану заповнити прогалину в освіті ШІ.

До DeepLearning.AI Нг був співзасновником онлайн-освітньої компанії Coursera. Там він досі читає курс DeepLearning.AI. Останній курс Generative AI for Everyone був запущений у листопаді 2023 року.

Доктор Фей-Фей Лі

Ще один новатор у світі ШІ, доктор Фей-Фей Лі є провідною фігурою у сфері машинного навчання. Вона є професоркою кафедри інформатики Стенфордського університету і працювала директором університетської лабораторії ШІ.

Лі була головним науковим співробітником Google Cloud, поки не залишила свою посаду у 2018 році, щоб повернутися до Стенфордського університету.

Зараз вона є співдиректором Стенфордського інституту ШІ, орієнтованого на людину (HAI), який має на меті просувати дослідження, освіту, політику та практику ШІ на благо людства шляхом об’єднання міждисциплінарних наукових досліджень в університеті. Її книга The Worlds I See: Curiosity, Exploration and Discovery at the Dawn of AI була опублікована в листопаді 2023 року.

Доктор Джеффрі Хінтон

Широко відомий як «хрещений батько штучного інтелекту», Джеффрі Хінтон є важливою фігурою і піонером у цій галузі. Він очолював дослідницькі групи із глибокого навчання та нейронних мереж, зробивши значний вплив на галузь і проклавши шлях до таких продуктів, як ChatGPT.

Джеффрі Хінтон – лауреат Премії Тюрінга 2018 року. У 2023 він залишив свою посаду у Google, де працював понад 10 років, щоб вільно говорити про ризики, які несуть технології ШІ.

«Важко зрозуміти, як можна завадити зловмисникам використовувати ШІ для поганих речей», – заявляв Хінтон The New York Times.

Професор Вірджинія Дігнум

Вірджинія Дігнум є директором лабораторії AI Policy Lab в Університеті Умео у Швеції. До того ж очолює дослідницьку групу соціального й етичного штучного інтелекту. У її роботах досліджується використання ШІ, орієнтованого на людину.

Також Дігнум є членом групи експертів високого рівня Європейської комісії з питань ШІ, Глобальної ради ШІ Всесвітнього економічного форуму і членом дорадчого органу ООН зі штучного інтелекту.

Вірджинія Дігнум допомагає розробляти стратегії на європейському та глобальному рівнях щодо етичних принципів використання ШІ.

Професор Йошуа Бенгіо

Видатний дослідник ШІ Йошуа Бенгіо відомий своєю роботою в галузі глибокого навчання, а його досягнення у сфері ШІ мали значний вплив на медичну візуалізацію та діагностику. У 2018 році фахівець розділив премію Тюрінга з іншими піонерами ШІ Хінтоном і Янном Лекуном за внесок у цю сферу.

Бенгіо є професором Монреальського університету та засновником і науковим керівником Квебецького інституту ШІ. Також він керує програмою «Навчання в машинах і мізках» у Канадському інституті перспективних досліджень.

У 2023 році Бенгіо висловив занепокоєння щодо напряму і швидкості розвитку технології ШІ.

Доктор Назнін Раджані

Інший член дорадчої ради ООН з питань ШІ Назнін Раджані працювала науковим співробітником у кількох великих технологічних компаніях, зокрема IBM, Qualcomm і Salesforce. Вона була керівником досліджень на платформі машинного навчання Hugging Face.

Раджані здобула ступінь доктора інформатики в Техаському університеті, зосередившись на обробці природної мови та інтерпретації моделей машинного навчання.

Деміс Хассабіс

Нейроболог Деміс Хассабіс є співзасновником і генеральним директором DeepMind – провідної дослідницької лабораторії ШІ.

У квітні 2023 року Google оголосив про об’єднання DeepMind і Google Brain для створення нового дослідницького підрозділу ШІ під керівництвом Хассабіса, який допоможе створити наступне покоління проривів ШІ.

DeepMind була в авангарді кількох досягнень ШІ. Зокрема, вирішення 50-річної проблеми згортання білків і створення AlphaGo.

Доктор Абеба Бірхане

Доктор Абеба Бірхане – вчений-когнитивіст. Вона є старшим радником із ШІ у Mozilla Foundation, ад’юнкт-доцентом у Школі комп’ютерних наук і статистики Дублінського Трініті-коледжу, а також членом дорадчого органу ООН з управління ШІ.

Бірхане стала відомою у 2020 році, коли допомогла виявити расистські та женоненависницькі терміни в бібліотеці зображень MIT, яка використовувалася для навчання ШІ.

У 2023 році фахівчиня була названа журналом Time однією з найвпливовіших людей у ​​сфері ШІ.

Професор Ян ЛеКун

Ян ЛеКун працює головним науковим співробітником Facebook AI Research (FAIR). Також він є професором Нью-Йоркського університету і зробив важливий внесок у глибоке навчання, розділивши премію Тюрінга 2018 року з колегами Хінтоном і Бенгіо.

Крім того, фахівець є членом Національної інженерної академії США, лауреатом нагороди IEEE Neural Network Pioneer Award 2014 та нагороди IEEE Pattern Analysis and Machine Intelligence Distinguished Researcher Award 2015.

Доктор Тимніт Гебру

Доктор Тимніт Гебру є комп’ютерним науковцем і працює в галузі ШІ та інтелектуального аналізу даних, а також прихильницею різноманітності технологій і співзасновницею Black in AI.

Гебру була однією з керівників етичної команди Google з ШІ до 2020 року. У 2021 році вона запустила Інститут дослідження розподіленого ШІ (DAIR). Це незалежний інститут, покликаний протистояти повсюдному впливу Big Tech на дослідження, розробку та розгортання ШІ.

Професор Стюарт Рассел

Професор Каліфорнійського університету в Берклі та провідний авторитет у галузі ШІ професор Стюарт Рассел відомий своєю роботою з безпеки ШІ та є автором книги «Штучний інтелект: сучасний підхід».

Його дослідження охоплюють широкий спектр тем щодо штучного інтелекту. Зокрема, це машинне навчання, ухвалення рішень у реальному часі, обчислювальна фізіологія та філософські основи.

Журнал Time назвав Рассела одним із найвпливовіших людей у ​​сфері ШІ. Зауважимо, що він занепокоєний загрозою автономної зброї, ШІ у довгостроковому майбутньому та його зв’язком із людством.

Кейт Кроуфорд

Кейт Кроуфорд – провідний дослідник, науковець і автор, 20-річна кар’єра якого зосереджена на ШІ та машинному навчанні і їхньому впливові на суспільство в цілому.

Фахівчиня є професором-дослідником в USC Annenberg, старшим головним науковим співробітником Microsoft Research New York і почесним професором Сіднейського університету.

Також вона є співзасновником і колишнім співдиректором AI Now Research Institute – міждисциплінарного дослідницького центру, присвяченого вивченню соціальних наслідків ШІ. Експертка консультувала політиків в ООН, Федеральній торговій комісії США та Європейському парламенті.

Читайте також на ProIT про найнебезпечніших людей в Інтернеті у 2023 році: Маска, Трампа, Альтмана й інших.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.