ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

23andMe можуть вилучити з Nasdaq через зростання судових позовів

author avatar ProIT NEWS

23andMe, який колись вважався найпопулярнішим стартапом у Кремнієвій долині, швидко втратив прихильність. Компанію з генетичного тестування кілька років тому оцінювали в $6 мільярдів, а зараз їй загрожує як можливе виключення з Nasdaq, так і десятки групових позовів, повідомляє Fast Company.

Це є частиною наслідків хакерської атаки компанії минулого року. Відтоді вона визнала, що понад 5 місяців не помічала витоку даних, що дало зловмисникам змогу викрасти дані про походження приблизно 6,9 мільйона із 14 мільйонів користувачів.

Генетичних даних не було серед викраденої інформації, хоча компанія заявила, що хакери отримали доступ до відображуваних імен користувачів та інформації з ДНК їхніх родичів, яка в деяких випадках включала походження, роки народження, місцезнаходження, фотографії та зв’язки між родичами. Цільовою метою зламу були, зокрема, користувачі єврейського та китайського походження.

Це породило правові наслідки, з якими зараз стикається компанія. Наразі існує три десятки колективних позовів, пов’язаних із минулорічним зламом.

Хакерський інцидент 2023 року викликав низку занепокоєнь щодо роботи компанії. Наприклад, в одній із публікацій в Інтернеті, яка пропонувала дані для продажу, йшлося про наявність величезної бази даних євреїв-ашкеназі. Враховуючи зростання антисемітської риторики в Інтернеті та цілком реальні фізичні загрози, ця публікація викликала занепокоєння серед клієнтів 23andMe щодо їх власної безпеки.

Акції 23andMe, які колись коштували $16 за акцію, зараз торгуються близько 76 центів за акцію. У результаті Nasdaq у листопаді опублікував повідомлення про вилучення компанії з лістингу, давши їй 180 днів, щоб повернути акції до вартості вище $1.

І хоча 23andMe свого часу залучила приблизно $1,4 мільярда венчурного фінансування, Wall Street Journal повідомляє, що компанія витратила приблизно 80% із них, а врегулювання цих колективних позовів може суттєво скоротити суми, що залишилися. Видання стверджує, що компанія витрачає гроші настільки швидко, що може припинити існування вже наступного року.

Генеральний директор 23andMe Енн Войчіцкі, незважаючи на три раунди звільнень минулого року, все ще намагається перетворити компанію зі стартапу з генетичного тестування на медичну компанію, яка розробляє ліки та продає звіти про стан здоров’я за передплатою.

На цьому фронті є кілька потенційно багатообіцяючих новин. Два препарати-кандидати для потенційного лікування раку пройшли ранню стадію випробувань на людях. Однак мине багато місяців, перш ніж будуть доступні результати цих випробувань.

Фармацевтичний бізнес є дорогим, і поки 23andMe не знайшла інвесторів, які бажають і далі фінансувати цю компанію.

Раніше ми повідомляли, що Nasdaq завершив 2023 рік зростанням на 43%. Це найкращі показники за останні 3 роки й це відбулося завдяки ШІ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.