ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

5 речей, які неможливо автоматизувати у центрі обробки даних

author avatar ProIT NEWS

У світі, де ШІ, здається, пропонує безмежний спектр можливостей для покращення роботи центрів обробки даних і мереж і де ІТ-індустрія в цілому прийняла ідею, що робочі процеси можуть стати повністю автоматизованими й ми досягнемо стану NoOps, неможливо повірити у те, що в центрах обробки є якісь процеси, які неможливо автоматизувати.

Насправді фізична природа центрів обробки даних означає, що в деяких аспектах об’єкти та обладнання центрів обробки даних навіть складніше автоматизувати, ніж інші типи ІТ-інфраструктур або середовищ (наприклад, публічні хмарні платформи), де все, з чим взаємодіють користувачі, є виключно програмним забезпеченням. Отже, процеси легко автоматизувати за допомогою програмних рішень.

Тому навіть в епоху генеративного штучного інтелекту та роботизованих технологій важко уявити найближчим часом повне вилучення людей із центрів обробки даних.

Data Centre Knowledge наводить 5 процесів у роботі центрів обробки даних, які неможливо повністю автоматизувати найближчим часом.

1. Розгортання сервера

У загальнодоступній хмарі зробити автоматичне розгортання серверів просто, однак у центрі обробки даних такий тип автоматизації неможливий, оскільки сервери, які ви розгортаєте, є фізичним обладнанням. Хтось повинен встановити сервери, підключити їх до силових і мережевих кабелів, забезпечити належне охолодження тощо.

Теоретично роботи можуть автоматизувати більшу частину роботи з розгортання серверів у центрах обробки даних. Однак, щоб виконати цю роботу з економічною ефективністю за допомогою роботів, вам потрібно буде працювати у великих масштабах.

Є причина, чому ми досі бачимо мало роботів у центрах обробки даних, хоча люди говорять про потенціал роботизованої автоматизації центрів обробки даних принаймні 10 років. Виявляється, що у більшості випадків це просто непрактично. Очікуйте, що в осяжному майбутньому розгортання серверів залишатиметься ручним.

2. Обслуговування обладнання

Обслуговування серверного обладнання після розгортання в центрі обробки даних у більшості випадків не є завданням, яке можна автоматизувати. Заміна несправних дисків, заміна зношених кабелів і джерел живлення, а також оновлення мережевих карт є звичайними процедурами в більшості центрів обробки даних і єдиний спосіб впоратися з ними – це залучити спеціалістів.

3. Встановлення й технічне обслуговування систем HVAC

Системи HVAC, які захищають ІТ-обладнання від перегріву, є важливим компонентом кожного центру обробки даних. Як і сервери, системи опалення, вентиляції та кондиціонування включають фізичні компоненти, які вимагають обслуговування живими людьми.

Віддалені датчики опалення, вентиляції та системи моніторингу можуть допомогти автоматизувати деякі процеси, пов’язані з керуванням опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, але, зрештою, технічне обслуговування опалення, вентиляції та кондиціонування повітря – це не та робота, яку можна легко автоматизувати в центрах обробки даних.

4. Фізична безпека

Фізична безпека центру обробки даних – це ще одна сфера, де системи моніторингу можуть допомогти автоматизувати деякі завдання, але для вирішення серйозних проблем тут необхідне ручне втручання людини.

Ви можете використовувати датчики для відстеження переміщень людей у ​​вашому центрі обробки даних, а також розгорнути пристрої біометричної автентифікації для автоматичного контролю фізичного доступу до центру обробки даних.

Однак, якщо ви виявите зловмисника або якщо ваші автоматизовані системи контролю доступу не працюють належним чином, вам знадобиться персонал служби безпеки, щоб відреагувати на це.

5. Аварійне відновлення

У деяких випадках процедури аварійного відновлення можна автоматизувати. Насправді автоматизація аварійного відновлення має вирішальне значення для економії часу під час відновлення даних або програм після збою.

Однак ви можете автоматизувати аварійне відновлення, лише якщо активи, які потрібно відновити, базуються на програмному забезпеченні та якщо у вас є достатня доступна інфраструктура для розміщення відновлених активів.

Якщо відновлення потребує розгортання нового апаратного забезпечення або заміни компонентів, що вийшли з ладу (а це, ймовірно, станеться, якщо ваш центр обробки даних постраждає від стихійного лиха, яке робить деякі системи непрацездатними), вам доведеться покладатися на людей, які виконають роботу вручну.

Читайте також на ProIT про сім найбільш унікальних центрів обробки даних у світі.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.