ProIT: медіа для профі в IT
4 хв.

Сім найбільш унікальних центрів обробки даних у світі

author avatar ProIT NEWS

Коли мова заходить про центри обробки даних, пріоритетними є такі функції, як безпека та загальна продуктивність. Рідко ми звертаємо увагу на їхній зовнішній вигляд або місце розташування. Однак у світі існує низка унікальних центрів обробки даних, які завдяки своєму архітектурному дизайну чи нетрадиційному розташуванню кидають виклик буденності та встановлюють нові стандарти того, якими можуть бути центри обробки даних.

Data Center Knowledge поділився найбільш незвичними та унікальними з них.

Green Mountain SVG1-Rennesøy, Норвегія

Green Mountain незвичайний дата-центр у Норвегії.jpg

Раніше відомий як DC1-Stavanger, центр обробки даних Green Mountain SVG1 розташований у комуні Реннесой, Норвегія.

«Найбільш унікальною особливістю є те, що центр обробки даних побудовано всередині гори. Ми перетворили колишнє сховище боєприпасів НАТО високого рівня безпеки на центр обробки даних площею 22 600 м²», – розповідає генеральний директор Green Mountain Свейн Атле Хагасет.

Ще однією унікальною особливістю обʼєкта Green Mountain є його стійкість.

«Коли справа доходить до стійкості, центр обробки даних справді відповідає усім вимогам. Він живиться від 100% відновлюваної гідроенергії, використовує прилеглий фіорд як джерело охолодження, а утворене відпрацьоване тепло буде підтримувати наземну ферму омарів, яка зараз будується», – каже Атле Хагасет.

Microsoft, Project Natick, Шотландія

Microsoft-Project-Nantick-Unique-Data-Center-1.jpg

Корпорація Microsoft занурила свій обʼєкт глибоко під воду біля узбережжя Шотландії. Проєкт Microsoft Natick був розроблений для перевірки можливості створення підводних центрів обробки даних.

Це амбітне підприємство має на меті продемонструвати економічну життєздатність виробництва повномасштабних підводних центрів обробки даних, що працюють на 100% відновлюваних джерелах енергії місцевого виробництва.

Успіх проєкту Natick наразі свідчить про перспективне майбутнє для сталої, безпечної та ефективної підводної інфраструктури даних.

Представник Microsoft повідомив:

«Хоча тут зараз немає центру обробки даних, ми продовжуватимемо використовувати Project Natick як дослідницьку платформу для вивчення, тестування та перевірки нових концепцій щодо надійності й стійкості центрів обробки даних».

Pionen White Mountain, Швеція

Центр обробки даних Pionen White Mountain у 2006 році, перш ніж він став центром обробки даних

Pionen White Mountain у 2006 році, перш ніж він став центром обробки даних

Мало хто, гуляючи вулицями Стокгольма, усвідомлює, що під ногами лежить один із найбезпечніших та унікальних центрів обробки даних у світі. Спочатку побудований як об’єкт цивільної оборони, підземний простір був перетворений на центр обробки даних у 2008 році шведським інтернет-провайдером Bahnhof.

Об’єкт площею майже 4 км² розташований на глибині 30 метрів під землею, вкритий гранітом. За словами архітекторів, його футуристичний дизайн був натхненний науковою фантастикою та фільмами про агента Джеймса Бонда.

Кажуть, що обʼєкт здатний витримати падіння водневої бомби, а на території центру є фонтани, оранжереї, імітація денного світла та навіть акваріум із морською рибою.

Центр обробки даних Google Hamina, Фінляндія

Незвичайний центр обробки даних Google Hamina у Фінляндії

Зовнішній знімок центру обробки даних Google Hamina у Фінляндії, коли затока покривається льодом

У зв’язку з тим, що друковані носії поступово поступаються місцем цифровим носіям, здається логічним, що Google використовую паперову фабрику для розміщення одного зі своїх центрів обробки даних. Розташований у Фінській затоці серед фіордів, центр обробки даних Google Hamina не тільки наймальовничіший центр обробки даних, але й екологічно чистий.

Однією з ключових переваг об’єкта площею більше 52 км² для Google була його екологічність.

«Унікальне розташування центру обробки даних у Хаміні поруч із Фінською затокою дає нам змогу використовувати морську воду для охолодження й повертати воду безпосередньо назад у затоку, що значно мінімізує наше споживання води. Google використовує кліматично-свідомий підхід до рішень щодо охолодження для центрів обробки даних по всьому світу, що включає оцінку місцевого середовища, щоб знайти найкраще рішення для охолодження для мінімізації впливу на клімат», – пояснив представник компанії.

Центр обробки даних WPA-1 Iron Mountain, Пенсильванія

Незвичайний центр обробки даних WPA-1 компанії Iron Mountain у Пенсильванії розташований на глибині майже 70 метрів під землею у колишній вапняковій шахті поблизу Піттсбурга. Цей об’єкт площею 100 км² може похвалитися не тільки найвищим рівнем безпеки та стійкістю до катастроф, але й має доступ до охолоджувальної потужності підземного озера.

Iron Mountain підкреслює свою прихильність до сталого розвитку. Вона є першою компанією, яка побудувала сертифікований центр обробки даних у Північній Америці згідно з BREEAM (поширеним методом оцінки та сертифікації стійкості будівель).

Суперкомп’ютерний центр, Барселона, Іспанія

Барселонський суперкомп’ютерний центр розташований у каплиці Торре Жирона

Барселонський суперкомп’ютерний центр розташований в історичній каплиці Торре Жирона

Технології та духовність гармонійно співіснують у Барселонському суперкомп’ютерному центрі, який розташований в історичній каплиці Торре Жирона в Барселоні, Іспанія. Каплиця була побудована у ХІХ столітті та була перепрофільована для розміщення BSC, що демонструє унікальне поєднання традиційної архітектури та передових технологій.

У 2004 році директор BSC Матео Валеро отримав пропозицію від іспанського уряду керувати та встановити перший суперкомп’ютер MareNostrum на території кампусу Політехнічного університету Каталонії (UPC).

«Перед нами постав серйозний виклик: нам дали лише 4 місяці, щоб його встановити, і ми навіть не знали, де його поставити. Нам потрібно було приміщення площею 160 м², без колон, які б заважали, і достатньо високі стелі. У нас була лише каплиця», – розповів Сергі Гірона, операційний директор BSC.

Ви можете замовити особисту екскурсію до цього дивовижного центру обробки даних або переглянути її онлайн.

Equinix MI1, Маямі, США

Унікальний дизайн центру обробки даних Equinix MI1 Miami

Що робить Equinix MI1 у Маямі таким чудовим центром обробки даних, так це його чудова стійкість до екстремальних погодних умов. Зокрема, він був створений, щоб протистояти урагану категорії 5.

Надійна конструкція Equinix MI1 включає удосконалене структурне посилення, стійкі до ураганів матеріали та резервні системи живлення, що робить його надійною фортецею під час сильних штормів.

«Ми очікуємо зростання і продовжуємо надавати пріоритет інноваціям у дизайні й ефективності нашої діяльності завдяки співпраці з нашим Центром передового досвіду з енергоефективності (EE COE) та Co-Innovation Facility (CIF)», – розповів Рауф Абдель, виконавчий віцепрезидент із глобальних операцій.

Враховуючи посилення вимог до безпеки та стійкості, цілком імовірно, що інновації у сфері центрів обробки даних зростатимуть. Будь то перепрофілювання наявних структур, дослідження нових середовищ або розробка креативних рішень для охолодження, галузь центрів обробки даних готова до постійного розвитку.

Читайте також на ProIT: Китай планує за 2 роки побудувати ще 20 великих обчислювальних центрів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.