ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

76% українців розуміють переваги штучного інтелекту: результати опитування

author avatar ProIT NEWS

Компанія маркетингових досліджень Kantar у квітні та жовтні 2023 року провела тематичні опитування українців щодо ставлення до штучного інтелекту.

Згідно зі звітом, 76% українців розуміють переваги ШІ. Також 73% респондентів погодилися, що ця технологія здатна полегшити життя людства.

Водночас 57% опитаних остерігаються розвитку штучного інтелекту. Серед головних побоювань переважають страх втрати робочих місць і знецінення фаху (22%), а також загроза неконтрольованої діяльності, повстання машин і можлива агресія до людини (22%).

Станом на жовтень найбільший потенціал застосування ШІ українці вбачали для оптимізації виробничих процесів (54%) та боротьби з корупцією (51%).

Найчастіше респонденти помічали застосування ШІ в охоронних системах (42%), креативній індустрії (41%), банківських послугах (40%) та обслуговуванні клієнтів (40%).

Чоловіки в цілому є прихильниками ідеї застосування штучного інтелекту для контрпропаганди (31%) й ухвалення рішень у сфері управління державою (24%).

Використання ШІ для розв’язання екологічних проблем частіше вважають потрібним опитані з рівнем доходу на особу у розмірі 10 тисяч гривень і більше (44%).

Чи потрібне законодавче врегулювання в галузі ШІ?

45% респондентів вважають, що потрібне (серед опитаних із матеріальним становищем вище середнього (53%) та вищою освітою (51%) таких значно більше). 38% важко визначитися з відповіддю, а 17% не вважають за потрібне вводити закон про ШІ.

Вибірка онлайн-опитування становить 1 тисячу респондентів, квотна за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном.

Цільова група: чоловіки та жінки у віці 18-55 років. Географія: населені пункти 50К-, за винятком тимчасово окупованих територій та зони активних бойових дій.

Вперше опитування було проведене у квітні, повторно – у жовтні.

Нагадаємо, згідно з опитуванням Upgraded Points люди насправді продуктивно працюють дистанційно лише 3-4 години на день.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.