ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Airbnb купує стартап зі штучним інтелектом за $200 мільйонів

author avatar ProIT NEWS

Airbnb (онлайн-платформа для короткострокової оренди житла по всьому світу) уклала угоду на суму трохи менше $200 мільйонів. Про це повідомляє CNBC, посилаючись на власні джерела.

Стартап, який купує Airbnb, називається Gameplanner.AI. З моменту свого заснування у 2020 році він працює у «прихованому режимі», поза увагою громадськості. Згідно з даними Airbnb, Gameplanner.AI прискорить деякі проєкти штучного інтелекту Airbnb.

Співзасновником Gameplanner.AI був Адам Чейер, один із засновників Siri. Коли Siri придбала компанію Apple, він працював разом зі Стівом Джобсом. Пізніше Чейер став співзасновником Viv Labs – основи для голосового помічника Samsung.

Генеральний директор Airbnb Брайан Ческі сказав, що генеративний ШІ радикально змінить платформу. А також додав, що хоче використовувати її як «консьєржа для подорожей», який з часом дізнається про користувачів і покращує їхній досвід подорожей. Наприклад, підбирає користувачам потрібні номери або будинки.

Ця угода є першим придбанням Airbnb із 2019 року. Компанія є прибутковою за GAAP і станом на кінець вересня володіла готівкою та ліквідними активами на суму $11 мільярдів.

Новина про купівлю Airbnb з’явилася після повідомлень про те, що Google веде перемовини про інвестування сотень мільйонів у ще один стартап зі штучним інтелектом під назвою Character.AI. У березні він залучив $150 мільйонів при оцінці в $1 мільярд під час раунду фінансування під керівництвом Андріссена Горовіца.

Стартап дає змогу людям створювати віртуальних персонажів або спілкуватися з ШI-версіями таких знаменитостей, як Ілон Маск або Альберт Ейнштейн.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.