ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

API забезпечують понад чверть доходу майже половини всіх компаній

author avatar ProIT NEWS

Звіт Postman про стан API за 2023 рік показав, що майже дві третини респондентів отримують дохід від своїх API (Application Programming Interface). З них 43% генерують понад чверть доходу своєї компанії через API, повідомляє SDTimes.

Для 47% респондентів ціна є головним фактором при ухваленні рішення про інтеграцію з API. Протягом останніх 2 років цей показник становив 41% респондентів. За даними сервісу Postman, збільшення цього показника є наслідком поточної економічної ситуації.

Інвестиції в API також зростають: 92% респондентів вважають, що інвестиції зростуть або залишаться незмінними протягом наступних 2 років. Це може свідчити про те, що найгірший економічний спад у технологіях позаду.

Також зросла кількість компаній, які вважають себе «лідерами API-орієнтованого підходу», тобто тих, кого можна відзначити за показниками швидкості створення API та швидкості відновлення роботи API після відмови. За останні 2 роки тільки 8% компаній відносили себе до цієї категорії порівняно з 11% цього року.

«Звіт про стан API показує реальну картину використання API й те, чому API важливий для сучасних організацій, – сказав Абхінав Астана, співзасновник і генеральний директор Postman. – Все більше компаній використовують підхід до розробки програмного забезпечення на основі API й вже другий рік поспіль випереджають організації, які цього не зробили. Окрім технічних переваг, організації також бачать прямий вплив на прибутки, повідомляючи про свої API як про джерела доходу. Цей погляд у поєднанні зі зростанням використання інструментів штучного інтелекту докорінно змінює наше ставлення до програмного забезпечення й того, як ми його створюємо, і API є центром цієї зміни».

Цьогоріч компанія додала до опитування нову категорію: генеративний штучний інтелект. Виявилося, що 60% опитаних використовують генеративний ШІ. Більше половини використовують його для налагодження, а понад третина – для написання коду.

Опитування також показало, що цього року для більшості респондентів покращилася безпека API, а кількість інцидентів, пов’язаних із безпекою, зменшилася. Однак у деяких секторах – автомобільній промисловості, освіті та роздрібній торгівлі – їх кількість була вища за середню.

Опитування Postman’s State of the API було проведено серед понад 40 тисяч технічних спеціалістів із компаній різного розміру в різних галузях, включно зі сферою фінансів, технологій та охороною здоров’я.

За підсумками 10 місяців 2022 року ІТ-галузь принесла в економіку України $6 млрд експортної виручки та досягла 10% зростання, якщо порівняти з попереднім роком. Найпоширеніші технології українських фінтех-стартапів –Application Programming Interface (API).

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.