ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Atlassian робить Compass IDP загальнодоступним

author avatar ProIT NEWS

Цього тижня Atlassian зробив загальнодоступною платформу для розробників Compass, за допомогою якої команди DevOps можуть використовувати платформу програмного забезпечення як послуги (SaaS) для централізації керування середовищами, які використовуються для створення коду. Про це повідомляє DevOps.

Тейлор Печачек, керівник продукту Compass в Atlassian, сказав, що Compass надає екземпляр внутрішньої платформи розробника (IDP), яку командам DevOps простіше налаштувати та підтримувати.

За своєю суттю Compass надає доступ до каталогу компонентів програмного забезпечення для відстеження, пошуку та виявлення компонентів і схваленої інфраструктури, які можна використовувати для створення та розгортання програм.

Крім того, шаблони дають змогу розробникам самостійно налаштовувати середовище за допомогою набору політик, які забезпечують дотримання ними найкращих практик щодо надання хмарних ресурсів і налаштування конвеєрів.

Нарешті, Atlassian надає системи показників на основі показників DevOps Research and Assessment (DORA), визначених Google.

Compass розроблено для інтеграції з широким спектром платформ безперервної інтеграції/безперервної доставки (CI/CD) і сторонніми інструментами спостереження, тестування, співпраці та керування вихідним кодом, сказав Печачек. Мета полягає в тому, щоб максимально звести до мінімуму перемикання контексту для розробників, які отримують доступ до платформи Compass, додав він.

Цей підхід також забезпечує рівень узгодженості, який сприяє співпраці та спрощує залучення нових членів до команди розробників, зазначив Печачек.

Незважаючи на те, що IDPs як концепція існує вже деякий час, тепер вони є центральними для будь-яких зусиль із впровадження методологій розробки платформи для впровадження найкращих практик DevOps при масштабуванні.

Команди розробників платформи мають вирішити, чи хочуть вони створювати й підтримувати IDP або ж використовувати програму SaaS.

Незалежно від підходу команди розробників платформи намагаються знайти тонкий баланс між централізованим управлінням середовищами розробки й здатністю розробників до інновацій, додаючи нові інструменти до середовища розробки.

Організації явно хочуть, щоб розробники стали продуктивнішими, витрачали менше часу на управління середовищами розробки, але багато з тих самих розробників схильні оберігати свої прерогативи, коли йдеться про інструменти, яким вони віддають перевагу.

Проблема, звичайно, полягає в тому, що витрачати менше часу на управління середовищем розробки не обов’язково означає, що буде написано більше коду. Все, що він робить, це дає розробникам можливість писати більше коду.

Справа в тім, що написання якісного коду дійсно відбувається лише тоді, коли розробники надихаються, але принаймні налаштування середовища розробки не повинно перешкоджати творчості.

Незрозуміло, скільки організацій використовують методології розробки платформи, але очевидно, що посилюється нагляд за тим, як створюються та розгортаються програми в контексті набору найкращих практик DevOps.

Читайте також на нашому сайті: Atlassian розвиває DevSecOps через Jira Integrations.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.