ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Австралійський стартап розробляє «живий» ШІ на основі людських нейронів

author avatar ProIT NEWS

Стартап Cortical Labs у Мельбурні працює над новим типом ШІ, який поєднує людські нейрони з компʼютерними чипами. Перша група клітин мозку людини на компʼютерному чипі DishBrain вже навчилась грати у гру «Понг».

«Вони ростуть, адаптуються та навчаються, як і ми», –  зазначають розробники Cortical Labs.

Суть інновації полягає в наступному: клітини мозку людини створюють у лабораторії зі стовбурових клітин крові чи шкіри. Потім їх інтегрують в операційну систему біологічного інтелекту (biOS). Там нейрони культивуються в насиченому поживними речовинами розчині. Їхній фізичний ріст відбувається через кремнієвий чип, який має набір контактів, що надсилають електричні імпульси у нейронні структури й отримують імпульси у відповідь.

«Людський нейрон є самопрограмованим, нескінченно гнучким, результатом 4 мільярдів років еволюції. Ми починаємо з того, що цифрові моделі намагаються імітувати», – сказав гендиректор стартапу Хон Вен Чонг у відеоінтервʼю.

Крім того, розробка молодого австралійського стартапу здатна значно полегшити життя та зменшити витрати дата-центрів і провайдерів хмарних сервісів. Нова технологія споживає дуже мало енергії та виділяє мало тепла.

За словами Чонга, його наступна мета – використати розробку для створення біологічних компʼютерів, які перевершать можливості сьогоднішнього ШІ.

Хон Вен Чонг зазначив, що біологічний компʼютер Cortical Labs – це «тіло у коробці». Фактично клітини мозку виконують функцію центрального процесора у звичайному компʼютері.

Стартап Cortical Labs вже досяг більшого прогресу у комерціалізації біологічних компʼютерів, ніж більшість інших компаній. Уже до кінця року почнуться продажі біологічних компʼютерів.

«Cortical Labs хоче стати як Nvidia, тобто живити креативність інших користувачів, – сказав Чонг у відеоінтервʼю. – За 5 років ми хочемо бачити 5-10 успішних компаній чи стартапів, які ведуть власний бізнес за допомогою нашої технології».

У квітні стартап залучив $10 млн від венчурної фірми найбагатшого гонконгця Лі Кашина Horizons Ventures, одного з найбільших фондів венчурного капіталу Австралії Blackbird Ventures, венчурного підрозділу ЦРУ In-Q-Tel та інших.

Компанія вже уклала угоду із кембриджською Bit Bio та надає клітини людського мозку для експериментів. До кінця 2024 року Cortical Labs почне надавати хмарні послуги із кластерами зі 120 біологічних компʼютерів.

Хон Вен Чонг розповів, що нині стартап веде перемовини із кількома американськими хмарними провайдерами, які зацікавлені у його послугах.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.