ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Безкоштовний роумінг для українців у ЄС продовжили ще на рік

author avatar ProIT NEWS

Мобільні оператори з України та Європи продовжили угоду про доступний роумінг для українців ще на 12 місяців. Про це повідомили у пресслужбі Європейської комісії.

«Європейська комісія сприяла досягненню домовленості між 22 європейськими та 7 українськими операторами про продовження угоди, яка була вперше підписана у квітні 2022 року, з метою взаємного зниження тарифів, які вони повинні підтримувати для здійснення транскордонних дзвінків», – повідомили у пресслужбі ЄК.

Угода вперше була підписана у квітні 2022 року і мала на меті взаємно знизити тарифи для дзвінків через кордон. До неї долучилися три українські мобільні оператори: Kyivstar, Vodafone та lifecell, а також 52 мобільних і 19 фіксованих європейських операторів.

Тепер цю угоду продовжили ще на рік. Цього разу свої підписи під угодою поставили 22 європейських та 7 українських операторів.

У Комісії пояснили, що доступні дзвінки дають змогу біженцям з України залишатися на зв’язку із рідними та друзями.

«Мільйони українців, які вимушено виїхали до країн ЄС внаслідок повномасштабного вторгнення, зможуть і надалі телефонувати рідним за доступними тарифами», – прокоментувала новину Дія.Освіта.

Для того, щоб підключити доступний роумінг у Європі, українцям не потрібно нічого робити – послуга активується автоматично як при дзвінках за кордон, так і з-за кордону.

Додаткова плата не стягується, послуга надається у межах сплати за встановлений на телефон тарифний пакет.

У Європейській комісії закликали всіх операторів приєднуватися до угоди й анонсували «роумінговий безвіз» для України.

«Паралельно ЄС та Україна готуються до інтеграції України в зону роумінгу ЄС на постійній основі. Наступний крок – повна адаптація українського законодавства у секторі роумінгу до законодавства ЄС і схвалення Радою ЄС остаточного рішення», – акцентували у Дія.Освіта.

Нагадаємо, у квітні Рада Євросоюзу підтримала приєднання України до зони вільного роумінгу ЄС.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.