ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Broadcom: 78% ІТ-компаній намагаються консолідувати платформи хмарної автоматизації, але вдалося це лише 8%

author avatar ProIT NEWS

Американська компанія з розробки напівпровідникової продукції Broadcom опублікувала глобальне опитування 535 ІТ-лідерів, яке виявило, що понад три чверті (78%) із них переходять на консолідацію інструментів і платформ хмарної автоматизації. Проте наразі лише 8% респондентів сказали, що завершили ці зусилля, повідомляє DevOps.com.

Також вдалося з’ясувати, що понад 81% опитаних вже мають кілька рішень для хмарної автоматизації, а 70% зазначили, що зіткнулися зі значними проблемами.

Зокрема, збільшенням часу на автоматизацію (59%), часу на звітування (52%), часу на відновлення (52%) та вищими витратами (49%).

Крім того, 46% респондентів зазначили, що усунути недоліки в ІТ-середовищі стало складніше, а 41% заявили, що численні інструменти збільшують ризики відповідності.

До того ж ІТ-команди виявили, що наявність кількох інструментів автоматизації сповільнює доставку програмного забезпечення (37%) і сприяє надмірному забезпеченню ІТ-середовища (32%).

Алін Герю, керівник відділу автоматизації Agile Operations Division у Broadcom, сказала, що численні острівці автоматизації, які розвинулися на різних платформах хмарних обчислень, тепер потребують централізації. Ці зусилля потрібно починати з платформ, здатних уніфікувати можливість спостереження на всіх використовуваних платформах.

Обсяг консолідації, який може здійснити будь-яка ІТ-організація, залежить від обсягу її політичного капіталу. У багатьох випадках програми та пов’язані з ними інструменти автоматизації, що працюють у будь-якому конкретному середовищі, були прийняті відділом або бізнес-підрозділом, який має велику автономію щодо ІТ.

Проблема полягає у тому, що численні інструменти та платформи збільшують загальну вартість ІТ. У той час, коли багато організацій відчувають економічні труднощі, необхідність скорочення загальних витрат на ІТ стає актуальною проблемою.

Замість того, щоб консолідувати інструменти й платформи автоматизації, простіше розгорнути інфраструктуру автоматизації, яка розроблена для інтеграції з наявними різними інструментами та платформами. Такий підхід дає змогу застосовувати автоматизацію набагато масштабніше, щоб зменшити витрати.

Опитування показало, що, коли йдеться про хмарну автоматизацію, найважливішими факторами є операційні витрати (62%), продуктивність (53%) та операційна ефективність (49%).

Дослідження також виявило, що 67% респондентів зараз мають хмарного архітектора у штаті, а ще 33% планують найняти його.

Такі фахівці стають дедалі більш необхідними, оскільки організаціям доводиться керувати широким спектром хмарних обчислювальних середовищ, включно із застосунками на кшталт «Програмне забезпечення як послуга» (57%), застарілими застосунками, які перенесено в хмару (56%), новими хмарними програмами (46%) та застарілими програмами, які були перетворені для хмари (41%).

У матеріалі DevOps.com зазначено, що може настати день, коли штучний інтелект допоможе знизити рівень складності.

Тим часом ІТ-організації повинні знайти способи оптимізації управління хмарними обчислювальними середовищами. Сьогодні ці середовища складаються із застосунків, заснованих на широкому діапазоні архітектур. А швидкість розгортання застосунків перевищує швидкість виходу з експлуатації застарілих застосунків.

Раніше ProIT повідомляв, чому у воєнний час саме хмарні технології допоможуть убезпечити бізнес.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.