ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Час оновити пам’ять

author avatar ProIT NEWS

Якщо ви розглядали можливість оновлення пам’яті для своїх систем, можливо, саме час це зробити. Тривале падіння цін на пам’ять майже зупинилося. Хоча це не означає, що ціни підвищаться вже зараз, але, швидше за все, це станеться у майбутньому, пише Network World.

Виробники оперативної пам’яті DRAM і флеш-пам’яті NAND в останні пів року зазнали серйозного спаду цін на свою продукцію, що є типовим циклічним явищем у продажах пам’яті. Однак у новому звіті аналітичної фірми TrendForce зазначено, що падіння цін на деякі види пам’яті практично зупинилося.

У TrendForce пояснюють уповільнення падіння цін обіцянкою виробників пам’яті Micron, Samsung і SK Hynix скоротити виробництво через надлишок пропозиції. Це стосується оперативної пам’яті DDR4, яка поступово виходить з ужитку й заміщає DDR5, але ціни знизилися й для DDR5.

Кожного разу, коли випускається новий формат пам’яті, відбувається перехід від старих запасів до нових. Це вже сталося для виробників пам’яті під час переходу до DDR5.

У звіті йдеться про те, що впродовж року запаси DDR4 будуть «занадто великими» й ціни на них знизяться на 3-8%. DDR5 показує кращі результати, оскільки є новою передовою технологією пам’яті, тож TrendForce оцінює зниження цін від 0% до 5%.

У першому кварталі всі виробники пам’яті зменшили виробництво, оскільки покупці не купували їхню продукцію протягом трьох кварталів поспіль. Це сталося через зупинку продажів ПК і сповільнення продажів серверів перед очікуваним випуском нових процесорів від Intel та AMD.

Запаси у покупців залишаються великими, а перехід на нові платформи не виправдав очікувань, зауважують у TrendForce. Попри недавні інвестиції постачальників хмарних сервісів в обладнання зі штучним інтелектом, не відбулося значного зниження запасів серверної оперативної пам’яті.

Продажі серверів мають тенденцію до циклічності: зазвичай спостерігається близько 4-6 кварталів високих продажів, пов’язаних із випуском нових платформ, після чого на 4-6 кварталів продажі сповільнюються – відбувається впровадження нового обладнання.

Зараз ми підходимо до кінця другої половини цього циклу. Intel почав постачати процесори Xeon епохи Sapphire Rapids, а AMD уже кілька місяців постачає процесори Genoa та Bergamo Epyc, тому вони мають бути на складах.

Зрештою, TrendForce не бачить помітного відновлення цін на пам’ять принаймні до наступного року. Отже, це був би гарний час для «полювання» за вигідною пропозицією.

Раніше ми повідомляли, що Micron планує інвестувати мільйони доларів у фабрику в Китаї.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.