ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Штучний інтелект може визначити ваші політичні уподобання

author avatar ProIT NEWS

Алгоритми, які використовує штучний інтелект, значно розвинулися за останні роки й дозволяють виконувати завдання, які раніше могли виконати виключно люди. Здатність ШІ в цій сфері визначати політичні уподобання людини на основі аналізу обличчя є великим кроком вперед. Згідно з проведеним у Данії дослідженням, політичні уподобання деяких людей можна визначити за виразами їхнього обличчя й іншими фізичними характеристиками. Про це йдеться в матеріалі FoxNews.

Метою дослідження під назвою «Використання глибокого навчання для прогнозування ідеології за фотографіями облич: вирази, краса та додаткова інформація» було вивчити зв’язок між зовнішнім виглядом та політичними переконаннями. Дослідники із Данського університету Архус навчили цьому нейромережу, використовуючи сотні зображень кандидатів та обраних посадовців під час муніципальних виборів 2017 року в країні.

Об’єктами дослідження стали європейці (без вус та борід), які визначили себе як значно ліві або значно праві. В результаті у колекції залишилося 4647 зображень кандидатів, з них 1442 належали жінкам. На фотографіях були лише обличчя кандидатів, без будь-яких інших деталей, які можуть вплинути на судження.

Дослідники використовували технологію розпізнавання виразів облич Microsoft, щоб розшифрувати спектр почуттів, які показані на зображеннях. Інші алгоритми використовувалися для визначення привабливості та маскулінності, які пов’язуються з певними політичними уподобаннями.

Моделі штучного інтелекту змогли передбачити політичні симпатії людини з неймовірною точністю у 61%. Ця надійність значно перевищує випадкові передбачення і свідчить про те, що обличчя можуть бути використані для передбачення політичних уподобань.

Під час дослідження були виявлені цікаві зв’язки між фізичними ознаками та політичними уподобаннями. Фотографії правих політиків частіше мали усмішки на обличчях, тоді як зображення лівих лідерів здебільшого мали нейтральний вираз. Крім того, привабливі жінки у політиці частіше підтримували консервативну політику. Привабливість або маскулінність чоловіків не виявилися головними факторами їхніх політичних переконань.

Системи розпізнавання облич та алгоритми на основі штучного інтелекту стають все більш поширеними, тому важливо обговорювати моральні наслідки їх використання. Необхідно знайти гармонійний компроміс між прогресом технологій і правом людей на конфіденційність.

Можливість систем штучного інтелекту передбачати політичну ідеологію особи на основі ознак її обличчя відкриває нові можливості для досліджень та вивчення. Поведінка виборців, техніки виборчих кампаній і суспільні тенденції можуть отримати значну користь від кращого розуміння зв’язку між фізичними ознаками людей та їхніми політичними уподобаннями.

Це дослідження демонструє потужність алгоритмів штучного інтелекту у точному передбаченні політичної ідеології людини за її обличчям з точністю, яка значно перевершує випадкові передбачення. Також воно проливає світло на зв’язок між привабливістю, емоційними виразами та політичною ідеологією й надає потенціал для розуміння поведінки виборців і суспільних тенденцій.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.