ProIT: медіа для профі в IT
4 хв.

Чого очікувати від спеціальної події Microsoft Surface and AI 21 вересня

author avatar ProIT NEWS

Microsoft проведе спеціальну подію у Нью-Йорку 21 вересня. Поки що не відомо, що ми побачимо, але Windows Central поділився чутками.

Основними моментами цього року будуть нове апаратне забезпечення Surface і можливості штучного інтелекту, які з’являться як у Windows 11, так і в Surface.

Штучний інтелект був темою року для Microsoft, тому можна очікувати почути більше про плани компанії щодо штучного інтелекту для Windows 11 і Microsoft 365.

Особливістю стануть плагіни сторонніх розробників, запущені у попередній версії для Windows Copilot, що розширить можливості ШІ як «помічника Windows». У компанії вже є сторонні розробники, зокрема Mem, Adobe й Spotify, деякі з них будуть продемонстровані.

Сторонні плагіни будуть серцем Windows Copilot. Без них помічник – це лише розумний інтерфейс для пошуку вебзапитів, тому компанія витратить час на докладне описання того, як ця нова система плагінів розширить можливості користувачів.

Можливо, ми також отримаємо огляд оновлення Windows 11 версії 23H2, який очікує розгортання у найближчі тижні.

Є чутки, що під час заходу Microsoft також розповість про те, як ШІ у Windows може бути покращений за допомогою спеціалізованого обладнання, показуючи, як конкретні робочі завдання ШІ може покращити за допомогою нейронних процесорів (NPU). У цьому контексті, ймовірно, відбудеться презентація нових можливостей ШІ для Photos, Paint і Snipping Tool, які можуть бути офіційно представлені під час заходу.

Щодо апаратної частини, то Microsoft планує постачати нові Surface PC цієї осені. Минулого року на осінньому заході компанії були представлені Surface Pro 9, Surface Laptop 5 і Surface Studio 2+, які передусім відрізнялися специфікаціями й оновленим внутрішнім дизайном, що покращило ремонтопридатність. Цієї осені можна очікувати подібного для інших продуктів у портфоліо Surface.

Surface Laptop Studio 2

Зіркою цієї осені стане новий Surface Laptop Studio 2 від Microsoft, який отримає оновлений процесор Intel Core i7 13-го покоління, до 64 ГБ оперативної пам’яті вперше у продукції Surface й окрему графіку GPU NVIDIA GeForce RTX 4050 і 4060. Є чутки, що пристрій отримає спеціалізований NPU/VPU нових можливостей ШІ, представлених під час заходу.

Також говорять, що Microsoft не буде продавати варіант Surface Laptop Studio 2 з процесором Intel Core i5. Це означає, що модель одразу буде з процесором Intel Core i7, 16 ГБ оперативної пам’яті, 512 ГБ SSD-накопичувача і графікою Intel Iris Xe. Передбачається, що початкова ціна Surface Laptop Studio 2 буде вищою, ніж у його попередника, але за ці гроші ви отримаєте кращий процесор і більше пам’яті.

Щодо зовнішнього вигляду, то джерела повідомляють, що загальний дизайн залишається таким же, але з розширеним вибором портів, включно з одним портом USB-A та microSD додатково до вже наявних двох портів USB-C Thunderbolt 4. Пристрій буде поставлятися з оновленою сенсорною панеллю із підвищеними рівнями відгуку.

Щодо дисплея, то у Surface Laptop Studio 2 буде оновлений екран, який буде яскравіший із підтримкою вмісту HDR. Незважаючи на це, компанія не планує представляти більший розмір, як на це багато хто сподівається. Це означає, що розмір екрана 14,4 дюйма залишиться єдиним доступним розміром для Surface Laptop Studio 2.

Surface Laptop Go 3

Microsoft також планує представити оновлений Surface Laptop Go 3, кодова назва якого – Gulliver. Він матиме дизайн як і в попередника, але з процесорами Intel Core i5 12-го покоління.

Є чутки, що компанія відмовилась від моделі з 4 ГБ пам’яті, тобто початкова конфігурація почнеться з 8 ГБ RAM вперше, але це призведе до збільшення початкової ціни.

Також є інформація, що Microsoft планує запропонувати Surface Laptop Go 3 з 16 ГБ RAM вперше у своєму consumer store. Раніше Surface Laptop Go з 16 ГБ RAM був ексклюзивним для комерційних каналів Microsoft. Компанія підкреслить змогу пристрою використовувати можливості Voice Clarity – однієї з функцій ШІ, що входять до складу Windows Studio Effects.

Surface Go 4

Джерела повідомляють, що Microsoft представить оновлений Surface Go з новим процесором Intel N200 і переробленим внутрішнім розташуванням, яке робить продукт більш ремонтопридатним. Спочатку вона планувала випустити новий Surface Go з ARM цієї осені, але джерела кажуть, що вихід продукту був відкладений.

Microsoft відмінила 4 ГБ модель нового Surface Go. Це означає, що початкова модель буде поставлятися з 8 ГБ RAM. Тож початкова ціна, ймовірно, зросте.

Зовні Surface Go 4 буде виглядати так само, як і його попередник. За інформацією, пристрій буде продаватися тільки корпоративним клієнтам так само, як Surface Pro 7+, коли він був вперше анонсований у 2021 році. Surface Go 4 вперше матиме можливості Voice Clarity AI.

Новий Surface Hub 2S

Як було оголошено раніше, Microsoft почне відвантажувати новий Surface Hub 2S цієї осені з новою ОС під назвою Teams Rooms on Windows. Новий Hub буде мати оновлений процесор Intel Core i5-11300H 11-го покоління, що забезпечить значне покращення продуктивності порівняно із процесором 8-го покоління, який знаходиться у поточному Surface Hub 2S.

Крім того, новий Surface Hub 2S нарешті дозволить обертання, що дасть змогу використовувати екран як у горизонтальному, так і у вертикальному режимах, як це було спочатку рекламовано у 2018 році.

Новий Hub 2S буде продаватися у комплекті та як окремий обчислювальний картридж для клієнтів, які хочуть оновити свої наявні пристрої Surface Hub 2S.

Без Surface Pro 10 або Surface Laptop 6

Windows Central має інформацію, що Microsoft не має планів представити новий Surface Laptop або Surface Pro цієї осені. Тому, якщо ви очікували їхньої появи, то, мабуть, доведеться трохи зачекати.

Також ми не побачимо новий Surface Duo або Surface Studio AIO, що не дивно.

Загалом анонси апаратного забезпечення цього року будуть відносно незначними, за винятком Surface Laptop Studio 2, який обіцяє бути трохи більш значущим. Приємно бачити, що Microsoft видаляє моделі з 4 ГБ RAM зі своєї лінійки, але це збільшить початкову ціну для усіх базових конфігурацій.

Windows 12?

Деякі експерти очікують, що Microsoft може використати цей захід як можливість підказати про наступну велику версію платформи Windows, яка зараз розробляється під кодовою назвою «Hudson Valley» й очікується наступного року. Джерела Windows Central говорять, що це малоймовірно. Навіть якщо наступна версія Windows буде більш спрямованою на ШІ, поки що зарано розкривати ці плани.

Це не означає, що компанія не може підказати, що щось нове надійде незабаром. Скоріше ж за все, вона планує сфокусуватися на Windows 11 23H2 і нових Surface PC, які випускаються цієї осені.

Звісно ж, у Microsoft можуть бути заплановані сюрпризи, тому слідкуйте за подіями 21 вересня.

Про те, що представила компанія Apple на Wonderlust, читайте у ProIT.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.