ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Copado розширює бета-версію ШІ-інструментів для платформи Salesforce DevOps

author avatar ProIT NEWS

DevOps-платформа Copado додала до бета-програми для команд розробників, які створюють застосунки для платформи програмного забезпечення як послуги (SaaS) Salesforce, доступ до можливостей генеративного штучного інтелекту, що підтримує ChatGPT. Про це повідомляє DevOps.com.

Copado, використовуючи векторні бази даних, надала доступ до екземплярів ChatGPT всім у своїй базі знань, які були зібрані за останні 10 років. Цей підхід дозволяє Copado розширити велику мовну модель (LLM), яка використовується для навчання ChatGPT, не відкриваючи жодних даних, що одного дня можуть бути використані для навчання наступної версії платформи генеративного ШІ.

Мета полягає в тому, щоб дозволити командам DevOps швидше генерувати код і тести, одночасно скорочуючи час, необхідний для обробки дзвінків у службу підтримки.

Крім того, Copado використовує ChatGPT для аналізу впливу та виявлення конфліктів, щоб зменшити рівень тертя під час розгортання програм у робочому середовищі. Ця остання можливість є критично важливою, оскільки сьогодні у багатьох випадках команди DevOps не мають чіткого розуміння того, як потрібно розгортати код, що призводить до непотрібних відкатів розгортання застосунків.

Генеративний ШІ також автоматизує створення документації (наприклад, приміток до випуску для кожної розгорнутої програми), щоб зменшити загальний рівень навантаження на команди DevOps.

Copado також планує надати інструменти керування, які дадуть змогу командам DevOps переконатися, що код, написаний LLM, не базується на галюцинаціях, які виникають під час спроби узгодити суперечливі дані. Звичайно, завжди буде потреба у тому, щоб людина перевірила код перед його розгортанням у виробничому середовищі.

У довгостроковій перспективі Copado дозволить організаціям використовувати кілька LLM для вирішення різних функцій, які вони вважають за потрібне. Насправді команди DevOps повинні очікувати, що незабаром будуть використовувати кілька копайлотів, навчених вирішувати конкретні завдання, такі як написання коду, розгортання програм, оцінка кібербезпеки та виконання тестів на відповідність.

Зрештою, розробка та розгортання застосунків, для завершення яких сьогодні потрібні тижні, незабаром будуть виконуватися в той же день.

Водночас організації також зможуть краще керувати середовищами застосунків, які сьогодні працюють на рівнях масштабу, що лише деякі ІТ-команди можуть відстежувати вручну. Генеративні можливості штучного інтелекту, по суті, спростять командам DevOps ефективне керування середовищами програм на набагато вищих рівнях масштабу.

Природно, що кожній організації потрібно буде визначити, наскільки вона готова сприймати такий рівень інновацій, але очевидно, що темпи створення та розгортання застосунків швидко зростатимуть.

Поки що не ясно, якою мірою генеративний штучний інтелект змінить DevOps, але в міру того, як прогрес продовжується, багато ручних завдань і вузьких місць, які сьогодні сповільнюють розробку та розгортання застосунків, скоро будуть усунені способами, які мало хто вважав можливими ще понад рік тому.

Раніше ProIT повідомляв, що Atlassian додає генеративний ШІ для DevOps й ITSM.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.