ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Дослідники знайшли спосіб подвоїти швидкість комп’ютерної обробки

author avatar ProIT NEWS

Хунг-Вей Ценг, доцент кафедри електротехніки та комп’ютерної інженерії університету Каліфорнії в Ріверсайді, запропонував революційну зміну парадигми комп’ютерної архітектури. Інноваційний метод має на меті подвоїти обчислювальну потужність вашого смартфона, планшета, персонального комп’ютера чи сервера за допомогою наявного апаратного забезпечення, яке вже є в цих пристроях, повідомляє Tech Explorist.

У сучасних комп’ютерних пристроях є графічні процесори (GPU), апаратні прискорювачі для ШІ та машинного навчання (ML) або цифрові блоки обробки сигналів. Однак ці компоненти працюють незалежно, тому потребують передачі інформації від одного процесора до іншого, що часто призводить до створення вузьких місць.

У своїй статті Ценг разом з аспірантом інформатики університету Куан-Чі Хсу представили нову концепцію під назвою «Одночасна та гетерогенна багатопотоковість», або SHMT. Це модель програмування та виконання, яка надає можливості для реальної паралельної обробки з використанням різнорідних процесорів.

Запропонована структура SHMT на платформі вбудованої системи одночасно використовує багатоядерний процесор ARM, графічний процесор NVIDIA та апаратний прискорювач Tensor Processing Unit.

Ця модель також має абстракцію і рантайм-систему, яка допомагає із паралельним виконанням.

Крім того, для забезпечення точних результатів SHMT потребує додаткового усунення неоднорідності в точності даних у різних процесорах.

Система досягла прискорення в 1,96 раза і зниження споживання енергії на 51%.

«Вам не потрібно додавати нові процесори, оскільки вони у вас вже є», – сказав Ценг.

Одночасне використання різних компонентів обробки може мати кілька переваг, таких як зниження витрат на комп’ютерне обладнання та викидів вуглецю.

Крім того, такий підхід може зменшити потребу у прісній воді, яка використовується для охолодження серверів.

У роботі Ценга підкреслюється, що необхідні подальші дослідження для вирішення питань, пов’язаних із впровадженням системи, апаратною підтримкою, оптимізацією коду, а також для того, які програми отримають найбільшу користь від цього підходу. Однак концепція SHMT є захопливим кроком до більш ефективних і стійких обчислень.

Чи може новий закон фізики підтвердити ідею, що ми живемо в комп’ютерній симуляції? Читайте на ProIT: гіпотеза моделювання всесвіту припускає, що люди насправді є штучною реальністю, схожою на комп’ютерну симуляцію, у якій вони самі є конструктами.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.