ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Французькі офіси NVIDIA обшукали через антиконкурентну практику: звіт

author avatar ProIT NEWS

Французька служба з питань конкуренції провела серію обшуків під час розслідування антиконкурентних дій у секторі відеокарт з упором на хмарні обчислення. The Wall Street Journal з покликанням на джерела стверджує, що обшуки були проведені у місцевих офісах виробника мікросхем NVIDIA. Розслідування було розпочато в січні 2022 року.

Як повідомляє NetworkWorld, оскільки продукти та послуги, які використовують генеративний штучний інтелект, виходять на ринок, NVIDIA стає провідним постачальником мікросхем для великих постачальників програмного забезпечення та постачальників хмарних послуг, таких як Salesforce, ServiceNow, AWS, Google Cloud і Microsoft. Ось причина інтересу Французької служби з питань конкуренції до виробника мікросхем.

У лютому NVIDIA оголосила про плани постачати свій DGX Cloud в Oracle, Google Cloud і Microsoft. DGX Cloud поєднує в собі обчислювальні системи компанії на базі GPU, які називаються DGX Pods, зі стеком корпоративного програмного забезпечення з ШI.

Виробник мікросхем перевершив очікування щодо свого останнього кварталу. Оприлюднені цифри показали, що корпоративні продажі зараз становлять 76% від загального доходу NVIDIA.

Експерти й аналітики також вважають, що NVIDIA «унікально підходить для отримання вигоди від зростання ШІ в апаратному забезпеченні».

Недавні інвестиції Oracle у розмірі $400 мільйонів в Ampere для чипів з генеративним ШІ, які підтримують робоче навантаження, також підкреслюють попит на такі процесори. Oracle погодилася заплатити понад $100 мільйонів за покупку таких мікросхем цього місяця.

Рейди не є доказом провини чипмейкера

У Французькій службі з конкуренції зазначили, що хоча рейди проводилися у секторі відеокарт, самі обшуки не були доказом провини чи будь-яких правопорушень.

«Такі перші рейди не передбачають існування порушення закону, яке може бути приписано компанії, причетній до передбачуваних дій, що може бути встановлено лише повним розслідуванням суті справи», – сказано в заяві.

Однак за останні кілька тижнів великі технологічні компанії привернули увагу регуляторних органів через нібито скарги на застосування недобросовісних практик для ведення бізнесу.

Раніше ми повідомляли, що Google звинуватили у створенні монополії через використання ексклюзивних контрактів із виробниками пристроїв і постачальниками програмного забезпечення, які роблять Google пошуковою системою за замовчуванням для певного пристрою чи платформи.

Судовий процес, який у кількох аспектах перегукується з антимонопольною справою Microsoft початку століття, все ще триває.

Федеральна торгова комісія США (FTC) також подала позов проти Amazon, стверджуючи, що компанія бере участь у низці «взаємопереплетених антиконкурентних і нечесних стратегій для незаконного збереження своєї монопольної влади».

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.