ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google хоче видалити спам-статті ШІ із результатів пошуку

author avatar ProIT NEWS

Протягом останніх кількох років вебпошук ставав все гіршим і гіршим, а нещодавно створені ШІ спам-статті тільки сприяли укоріненню цієї проблеми. Зараз Google намагається все виправити: компанія повідомила у своєму блозі про оновлення Пошуку Google, що має на меті зменшити отримання результатів низької якості.

Широко розповсюджені можливості генеративних інструментів штучного інтелекту дозволили сайтам викачувати сотні й тисячі статей на день, заповнюючи результати вебпошуку на популярні теми. Зараз досить часто можна зустріти в результатах пошуку статті, написані (принаймні частково) ШІ, однак багато з них містять фактичні помилки.

Раніше Google заявляв, що дозволяє показувати в результатах пошуку контент, створений штучним інтелектом. Мовляв, всі статті мають відповідати однаковим стандартам якості, а спам буде відхилятися. Проте Пошук Google все ще завалений спамом, створеним ШІ.

Алгоритми пошуку Google тепер оновлено, щоб зменшити кількість неякісних і неоригінальних результатів. У дописі в блозі компанія зазначила:

«Сьогодні методи створення масштабованого контенту є більш складними, тож не завжди ясно, чи створюється контент виключно за допомогою автоматизації. Щоб краще впоратися з цими методами, ми посилюємо нашу політику, щоб зосередити увагу на такій образливій поведінці – створювати контент у масштабі для підвищення рейтингу в результатах пошуку незалежно від того, чи бере у цьому участь нейромережа, людина або ж їхня комбінація. Це дозволить нам вживати заходів щодо більшої кількості типів контенту, як-от сторінки, які нібито містять відповіді на популярні пошукові запити, але не надають корисного контенту».

Залишається побачити, чи ці зміни матимуть достатній ефект. Вебсайти зі спамом можуть просто скоротити у видачі, щоб запобігти їх виявленню, або спробувати інші обхідні шляхи.

Це також безпосередньо не стосується контенту, створеного ШІ, із фактичними помилками чи просто некорисною інформацією, що важче автоматично виявити. Здається, що Google недостатньо часто вживає заходів вручну. Власне тестування компанії свідчить про зниження на 40% контенту низької якості.

Google також намагається вжити заходів щодо порушення репутації, коли сайти публікують контент третіх сторін, який значно відрізняється від їх типового вмісту, щоб третя сторона могла отримати вигоду від існуючої репутації цього сайту та його рейтингу у вебпошуку.

У Google заявили:

«Наприклад, третя сторона може публікувати відгуки про позику до зарплати на перевіреному освітньому вебсайті, щоб отримати переваги в рейтингу сайту. Високий рейтинг такого вмісту в Пошуку може заплутати або ввести в оману відвідувачів, які можуть мати зовсім інші очікування щодо вмісту на певному вебсайті».

Тепер компанія також вважає спамом прострочені та перепрофільовані домени, які розміщують контент низької якості.

Покращене виявлення спаму впроваджується в межах основного оновлення Пошуку від Google у березні 2024 року. Зміни щодо порушення репутації сайту почнуть діяти вже з 5 травня.

Читайте також на ProIT про Пошук Google, WhatsApp і TikTok: 22 сервіси, на які поширюється новий жорсткий Закон про цифрові ринки ЄС.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.