ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Google створив SynthID – невидимий та невіддільний водяний знак для ШІ-зображень

author avatar ProIT NEWS

Команда Google DeepMind створила інструмент SynthID, який позначатиме невіддільним водяним знаком зображення, згенеровані штучним інтелектом. Google стала першою великою технологічною компанією, яка публічно запустила такий інструмент, повідомляє MIT Technology Review.

Спочатку SynthID буде доступний лише для користувачів генератора зображень зі штучним інтелектом Imagen від Google на платформі машинного навчання Google Cloud Vertex. Користувачам під час створення зображення буде надана змога обрати, додавати водяний знак чи відмовитися від нього.

Водяний знак від Google DeepMind більш стійкий до підробки, адже створюється за допомогою двох нейронних мереж.

Одна з них бере оригінальне зображення і створює інше, майже ідентичне йому, але з дещо зміненими пікселями. Це створює вбудований візерунок, невидимий для людського ока.

Друга нейронна мережа може виявити цей шаблон і повідомити користувачам, чи виявляє вона водяний знак або підозрює це.

SynthID розроблений таким чином, що водяний знак можна виявити, навіть якщо зображення зроблено зі скриншоту або відредаговано.

Новий інструмент може стати у пригоді при боротьбі з діпфейками, які набули широкого розповсюдження через зростання популярності генеративного штучного інтелекту. А також допоможе захистити авторське право.

Однак поки що інструмент нанесення водяних знаків є «експериментальним». Наразі не відомо, чи розширить Google DeepMind цей інструмент на інші зображення, окрім тих, що генеруються Imagen. А також не зрозуміло, чи додаватиме Google водяні знаки до інших своїх ШІ-систем генерації зображень.

Раніше ProIT повідомляв, яким чином Google експериментує з новими функціями генеративного ШІ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.