ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Як хакери використовують ШІ? Звіт «в голові у хакера» 2023

author avatar ProIT NEWS

Bugcrowd Security Knowledge Platform опублікувала щорічний звіт Inside the Mind of a Hacker, в якому взяла участь 1000 респондентів із 85 країн, у тому числі з США, Австралії, Бразилії, Канади, Ефіопії, Індії, Франції, Йорданії, Сінгапуру та Великої Британії.

«Генеративний штучний інтелект був головною темою у звіті 2023 року. Більше половини респондентів (55%) вважають, що ШІ вже може перевершити хакерів або зможе зробити це протягом наступних 5 років, – йдеться у звіті. – Проте хакери не хвилюються щодо того, що їх замінить ШІ. 72% опитаних впевнені, що генеративний штучний інтелект не зможе відтворити креативність хакерів».

Близько 78% респондентів-хакерів вважають, що у наступні 5 років штучний інтелект кардинально змінить їхню роботу, а 40% опитаних повідомили, що ШІ вже змінив способи зламу.

«Хакери прагнуть прийняти штучний інтелект і численні зміни, які він внесе у їхнє повсякденне життя, але більшість із них все ще мають сумніви щодо того, наскільки далеко може зайти ШІ», – зазначено у звіті.

Компанія Bugcrowd також наводить деякі дані, пов’язані зі штучним інтелектом:

• 94% респондентів планують у майбутньому почати використовувати ШІ у «білому» хакінгу;

• 91% хакерів відповіли, що технології ШІ підвищили цінність етичного, «білого» хакінгу або підвищать його цінність у майбутньому;

• 85% використовують генеративний ШІ в певному аспекті своєї роботи.

Трьома найкращими варіантами використання ШІ у дослідженнях безпеки були автоматизація завдань, аналіз даних і виявлення вразливостей.

Респонденти віддали перевагу ChatGPT OpenAI над Google Bard і Bing Chat AI від Microsoft.

«Лідери в галузі кібербезпеки повинні уявити, яким буде кіберзахист у світі, де різноманітний спектр загроз матиме доступ до потужних інструментів для створення впливу, оскільки більше потужностей і можливостей означають більше загроз, – говорить засновник і технічний директор Bugcrowd Кейсі Елліс. – Один зі способів забезпечити адекватний кіберзахист – це навчатися в хакерів і взаємодіяти з ними, щоб бути на крок попереду. Однак усе не так погано. Я дуже захоплений деякими висновками цього звіту, які свідчать про позитивні тенденції у хакерській спільноті».

Нагадаємо, нещодавно опитування Stack Overflow виявило, що лише 3% розробників цілком довіряють точності результатів інструментів штучного інтелекту.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.