ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Як відновити втрачені фотографії з SD-карти: огляд інструментів

author avatar ProIT NEWS

Що робити, якщо під час зйомки камера раптово почала давати збої й немає можливості зробити резервну копію? Як відновити фотографії? Наводимо рекомендації експерта ZDNET.

1. Перед тим, як вимкнути камеру, переконайтеся, що всі дані збережено на карту

Насамперед не панікуйте. Якщо ваша камера має індикатор, який показує, що вона зберігає дані на карту, зачекайте, доки він перестане блимати. Потім вимкніть камеру та вийміть карту. Якщо індикатор не перестає блимати, дайте йому хвилину, а потім вимкніть його вниз.

2. Отримайте PhotoRec від CGSecurity

Існує багато програм для відновлення – деякі з них дорогі, деякі дуже дорогі, а деякі безкоштовні. Є безкоштовний інструмент із відкритим кодом під назвою PhotoRec від CGSecurity. Ця утиліта доступна для широкого діапазону операційних систем – від звичайних Windows, MacOS і Linux до різновидів для Synology й QNAP і навіть MS-DOS.

Якщо ви – новачок, краще використовувати версію для Windows. Вона має графічний інтерфейс, який значно полегшує роботу.

3. Запустіть програмне забезпечення

Щоб відновити дані, вставте карту, запустіть програмне забезпечення, виберіть носій для сканування та місце його збереження, а потім дайте йому зробити свою справу.

Скільки часу це займе, залежить від розміру носія та може варіюватися від однієї хвилини до годин. Наберіться терпіння, дайте програмі зробити свою справу, а потім зможете переглянути те, що було відновлено.

Експертна думка від ZDNET: якщо PhotoRec не може відновити дані, які ви втратили, тоді вже слід звертатися до фахівців сервісних центрів.

Як запобігти втраті фотографій?

  1. Читайте і вивчайте надписи на ваших картах. Усі ці цифри, букви та символи щось означають. Наявність правильної карти для вашої камери має велике значення. Якщо не впевнені, чи підходить карта, то зверніться до виробника.
  2. Використовуйте якісні карти пам’яті. Рекомендують карти SanDisk, Lexar, ProGrade й OWC.
  3. Стережіться підроблених карт, уважно ставтеся до сторонніх продавців і розпродажів, ціни на яких здаються занадто привабливими.
  4. Форматуйте свою карту після кожного використання з пристроєм. Наприклад, за допомогою офіційного форматувальника карт пам’яті SD від SD Association.
  5. Якщо ви маєте сумніви щодо того, чи карта справна, будьте обережні. Хтось може думати, що карти пам’яті мають необмежений термін служби, але насправді вони зношуються.
  6. Якщо ваша камера підтримує запис на дві SD-карти одночасно, наприклад як Sony A7IV, можна налаштувати камеру так, щоб вона одночасно записувала усі ваші фотографії на дві різні SD-карти.
  7. Тримайте акумулятори камери зарядженими та в хорошому стані. Найпоширеніший спосіб, через який фотоапарат не може записати фотографії на SD-карту, – це просто розряджений акумулятор.
Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.