ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Ілон Маск заявляє, що «робота стане не потрібна» через ШІ

author avatar ProIT NEWS

Ілон Маск – технологічний мільярдер, гендиректор Tesla, SpaceХ, власник соцмережі X, раніше відомої як Twitter, а також нещодавно створеного стартапу зі штучним інтелектом xAI заявив, що ШІ матиме потенціал стати «найбільш руйнівною силою в історії». Про це повідомляє CNBC.

«Ми матимемо щось, що вперше буде розумніше за найрозумнішу людину», – сказав Маск на заході в Ланкастер Хаус, офіційній урядовій резиденції Великобританії.
«Настане момент, коли робота не буде потрібна. Ви можете мати роботу, якщо хочете мати роботу для особистого задоволення. Але штучний інтелект зміг би зробити все», – продовжив він, виступаючи разом із прем’єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком.

За словами Маска, «одним із викликів у майбутньому буде те, як ми знайдемо сенс життя».

Мільярдер вже неодноразово попереджав про загрози, які створює штучний інтелект для людства, одного разу заявивши, що він може бути небезпечнішим за ядерну зброю.

Маск був одним із численних технічних лідерів, які закликали призупинити розробку штучного інтелекту, більш прогресивного, ніж програмне забезпечення OpenAI GPT-4, у широко цитованому відкритому листі, опублікованому на початку цього року.

Коментарі Маска послідували за завершенням знаменного саміту у Блетчлі-парку в Англії, де світові лідери погодилися ухвалити глобальне комюніке щодо штучного інтелекту. У документі вони знайшли спільну мову щодо ризиків, які ця технологія становить для людства.

Технологи та політичні лідери використали саміт, щоб попередити про екзистенційні загрози від використання штучного інтелекту, зосередившись на деяких можливих сценаріях кінця світу, які можуть бути сформовані завдяки винаходу гіпотетичного суперінтелекту.

Під час саміту США та Китай, дві країни, які найбільше сваряться за технології, погодилися дійти глобального консенсусу щодо того, як вирішити деякі складніші питання навколо штучного інтелекту. Зокрема, як його безпечно розвивати та регулювати.

Раніше ProIT повідомляв, що Великобританія інвестує $273 мільйони у суперкомп’ютер із ШІ, щоб конкурувати з США та Китаєм.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.