ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Intel планує побудувати завод у Польщі в межах розширення присутності у Європі

author avatar ProIT NEWS

Intel планує розширити свою присутність у Європі й побудувати спеціалізований виробничий майданчик зі збирання, тестування й пакування у Вроцлаві (Польща), повідомляє The Register.

Будівництво планується завершити у 2027 році. Дві тисячі працівників-чипвейрерів будуть використовувати вже готові пластини із сусідніх фабрик, розрізати їх на окремі чипи, тестувати й упаковувати. Завод також матиме можливість приймати окремі чипи від інших виробників для подальшого збирання в кінцеві продукти. Intel вже має офіси у Гданську й збирається розмістити цей майданчик недалеко від запланованого заводу у Магдебурзі (Німеччина).

Хоча Intel заявляє, що інвестує до $4,6 мільярда у цей проєкт, незрозуміло, скільки з цього може бути покрито субсидіями місцевого уряду чи коштами, наданими відповідно до нещодавно ухваленого Закону про європейські мікросхеми.

«Intel вже веде бізнес у Польщі, яка має вигідне розташування для роботи із заводами Intel у Німеччині й Ірландії. Польща також є дуже конкурентоспроможною у порівнянні з іншими виробничими центрами у світі та має велику базу талановитих фахівців», – заявив генеральний директор Intel Пат Гелсінгер.

Однак, якщо Intel не зможе домовитися з німецьким урядом щодо фінансування фабрики Fab у Магдебурзі, цей проєкт у Польщі може не мати такого успіху. Вже кілька місяців Intel намагається переконати німецьких посадовців збільшити свої внески до проєкту, але поки що марно. Раніше причиною затримки називали інфляційний тиск і зростання витрат на матеріали та робочу силу, але, по суті, все зводиться до того, що Intel прагне отримати більше обіцяних $6,8 мільярда.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.