ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Juniper розширює мережеві плани для ШІ

author avatar ProIT NEWS

Удосконалення спрямовані на платформи маршрутизації PTX і комутації QFX компанії, які були обладнані для підтримки 800G Ethernet, повідомляє Network World.

«Наші платформи 800GE створені для ефективного управління навчальними навантаженнями ШІ. Зараз ми розширюємо можливості наших платформ 800GE, щоб задовольнити ширший спектр використання WAN, одночасно розширюючи масштабовану пропускну здатність і щільність мережі», – сказав Джуліус Френсіс, старший директор із маркетингу продуктів і стратегії Juniper.

За словами посадовця, постачальникам послуг, провайдерам хмарних технологій і великим підприємствам важко знайти баланс між необхідністю задоволення потреб у трафіку та цілями стабільності та автоматизації. Досягнення оптимальної ефективності GPU для скорочення часу виконання завдань є важливим для управління витратами на ШІ як для підприємств, так і для постачальників хмарних технологій.

«Традиційно InfiniBand була основною мережевою технологією в мережевій екосистемі штучного інтелекту. Вона відома своєю продуктивністю, але їй перешкоджає висока вартість та обмежена доступність порівняно з Ethernet – найпоширенішою технологією рівня 2 (L2) у всьому світі», – зазначив Френсіс.

Тепер Juniper пропонує альтернативу на базі Ethernet з опціями 400GE та 800GE у своїх платформах PTX та QFX, які покращені Apstra AIOps.

Apstra – це програмне забезпечення центру обробки даних Juniper, яке підтримує в режимі реального часу сховище інформації про конфігурацію, телеметрію, безпеку та перевірку, щоб гарантувати, що мережа виконує те, що хоче організація.

Juniper нещодавно зміцнила зв’язки між Apstra та її мережевою платформою AI-Native Networking Platform, яка базується на хмарній природній мові Mist AI постачальника й технології віртуального мережевого помічника (VNA) Marvis.

Juniper очікує, що платформи PTX і QFX, на яких працює операційна система Junos, будуть в авангарді мережевих зусиль.

Додаткові можливості платформ PTX і QFX, призначених для роботи в мережах центрів обробки даних ШІ:

• ефективні інтерфейси з глибокою буферизацією;

• масштабована архітектура комірок;

• планування віртуальної черги виведення (VOQ);

• RDMA через конвергентний Ethernet (RoCEv2);

• адаптивне балансування навантаження;

• інтегрований IPFIX і метадані телеметрії внутрішньої мережі (INT-MD).

Блоки Juniper PTX також підтримують мультиплексування IP через Dense Wavelength Division (IPoDWDM) як частину компанії Converged Optical Routing Architecture (CORA).

Cisco й Arista також розробляють мережеві плани для ШІ

Очікується, що Juniper стане ключовим гравцем на арені мереж ШІ, де конкуренти Cisco й Arista також продовжують розробляти технологію для обробки робочих навантажень ШІ.

Ключовим компонентом схеми ШІ Cisco є комутатори центру обробки даних Nexus 9000, які підтримують пропускну здатність до 25,6 Тбіт/с на ASIC.

«Вони мають апаратні та програмні можливості, доступні сьогодні, щоб забезпечити потрібну затримку, механізми управління перевантаженням і телеметрію для задоволення вимог вимоги застосунків штучного інтелекту/ML», – написала компанія Cisco у своєму проєкті мережі центрів обробки даних для програм штучного інтелекту/ML.
«У поєднанні з такими інструментами, як Cisco Nexus Dashboard Insights для видимості та Nexus Dashboard Fabric Controller для автоматизації, комутатори Cisco Nexus 9000 стають ідеальною платформою для створення високопродуктивної мережевої структури AI/ML», – йдеться у повідомленні.

Ще одним елементом мережевої інфраструктури ШІ Cisco є її нові високоякісні  програмовані процесори Silicon One, які призначені для великомасштабних інфраструктур ШІ/ML ​​для підприємств.

Основою системи Silicon One є її підтримка розширених функцій Ethernet. Система також включає розширені можливості балансування навантаження та розпорошення пакетів, що розподіляє трафік між кількома графічними процесорами або комутаторами, щоб уникнути перевантаження і зменшити затримку.

За повідомленнями Cisco, у Scheduled Fabric фізичні компоненти (чипи, оптика, комутатори) з’єднані разом як одне велике модульне шасі й взаємодіють один з одним, щоб забезпечити оптимальну поведінку планування та набагато вищу пропускну здатність, особливо для таких потоків, як AI/ML.

Тим часом Arista розробила детальну мережеву технологію ШІ під назвою AI Spine. Керований Arista EOS, він використовує комутатори центру обробки даних із глибокими буферами пакетів і мережеве програмне забезпечення для ефективного контролю трафіку ШІ.

AI Spine від Arista базується на комутаторах центрів обробки даних серії 7800R3, які на високому рівні підтримують 460 Тбіт/с комутаційної ємності та сотні інтерфейсів 40 Гбіт/с, 50 ​​Гбіт/с, 100 Гбіт/с або 400 Гбіт/с, а також 384 ГБ глибокої буферизації.

За даними Arista, системи AI Spine створять мережі на основі Ethernet із високою пропускною здатністю, без втрат і низькою затримкою, які в кінцевому підсумку зможуть з’єднати тисячі графічних процесорів на швидкостях 100 Гбіт/с, 400 Гбіт/с і 800 Гбіт/с.

Технологія ШІ Juniper була однією з основних причин, чому Hewlett Packard Enterprise нещодавно заявила  про придбання Juniper Networks за $14 мільярдів.

У компанії заявили, що мережа стане новою основою бізнесу та архітектури для гібридної хмари та рішень ШІ HPE, які постачаються через гібридну хмарну платформу компанії GreenLake.

Об’єднана компанія пропонуватиме безпечні наскрізні рішення на базі ШІ, побудовані на основі хмари, високої продуктивності й досвіду, а також матиме можливість збирати, аналізувати та діяти на основі агрегованої телеметрії по всьому світу. Очікується, що угода буде закрита не пізніше початку 2025 року.

Раніше ми повідомляли, що Cisco, Arista, HPE, Intel об’єдналися для покращення Ethernet для інфраструктур ШІ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.