Приблизно хвилину

Майже 206 000 працівників технологічного сектора втратили роботу з початку 2023 року

author avatar ProIT NEWS
ProIT: медіа для профі в IT

Дані свідчать, що 2023 рік перевищив 2022 рік за глобальними скороченнями технічних працівників: у перші п'ять місяців 763 технологічні компанії звільнили 205 428 співробітників. За даними Layoffs.fyi, минулого року 1024 технологічні компанії звільнили 154 336 співробітників. Найбільша хвиля звільнень IT-працівників припала на листопад. Тоді цей показник став максимальним для галузі не лише за минулий рік, а загалом за період від 2000 року. Мільярдер Ілон Маск, який у жовтні придбав Twitter, також вирішив звільнити половину штату компанії – 3,7 тис. осіб.

Google, Microsoft, Meta, Amazon, PayPal, Twitter, Apple, Tesla, Netflix, Zoom, Dell, Klarna, Intel, Spotify IBM, SAP, Vimeo, Glovo, Philips, Salesforce — це далеко не повний перелік міжнародних техногігантів, які скорочують чисельність своїх співробітників.

Layoffs.fyi — сайт, на якому розміщують усі згадування звільнень персоналу, щоб можна було відфільтрувати загальний перелік за різними критеріями. Динаміка звільнень у часі свідчить про те, що до кінця року ситуація лише погіршиться.

За даними порталу Djinni 2022 року наймання українських ІТ-фахівців скоротилося на 13%. Загалом 2022-й став першим роком за останнє десятиріччя, коли найнятих людей було менше, ніж роком раніше.

Наприкінці 2022 року кількість людей, що шукають роботу, становила рекордні 77 тис. З березня кількість кандидатів стабільно зростає на 10 тис. що три місяці.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.