ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Масовий витік даних у Tesla: автовиробник звинувачує у зламі двох колишніх працівників

author avatar ProIT NEWS

Виробник електромобілів Tesla визначив, що двоє колишніх співробітників компанії відповідальні за масштабний витік даних з особистою інформацією про понад 75 тисяч співробітників, повідомляє TechCrunch.

Згідно із заявою до генеральної прокуратури штату Мен, офіцер з питань конфіденційності даних Tesla Стівен Елентух повідомив про порушення як про «інсайдерську неправомірну дію». Йдеться про витік інформації щодо співробітників, включно з номерами соціального страхування.

Двоє інсайдерів злили особисту інформацію понад 75 тисяч осіб іноземному ЗМІ – німецькому Handelsblatt.

«Розслідування показало, що двоє колишніх співробітників Tesla незаконно привласнили інформацію, порушуючи політику IT-безпеки та захисту даних Tesla, і надали її ЗМІ», – написав Елентух у листі.

Він додав, що Tesla подала позови проти двох колишніх співробітників і конфіскувала їхні електронні пристрої. Handelsblatt обіцяє захистити конфіденційні дані про 75 735 нинішніх і колишніх співробітників, як того вимагають закони країни.

У травні Handelsblatt повідомила, що Tesla постраждала від «масового» зламу, який розкриває все: від особистої інформації співробітників до скарг клієнтів на їхні автомобілі.

Видання отримало понад 23 000 внутрішніх документів, які отримали назву «Файли Tesla», що містять 100 Гб конфіденційних даних, включно з особистою інформацією співробітників, банківськими реквізитами клієнтів, секретами виробництва і скаргами клієнтів щодо функцій Tesla Full Self Driving (FSD). Серед злитих даних опинився навіть номер соціального страхування генерального директора Tesla Ілона Маска.

Зокрема, газета Handelsblatt виявила, що передова система помічника водія автовиробника, яка спрямована на досягнення можливостей автономного водіння містом, мала 2400 проблем із саморозгоном і понад 1500 проблем із гальмуванням, про які повідомили клієнти. Події відбувалися з 2015 року до березня 2022 року.

Tesla вимагала від Handelsblatt видалити ці дані, повідомляє видання.

Раніше ProIT писав, як дослідники «хакнули» Tesla, щоб не платити $300 за підігрів сидінь.

Також ми повідомляли, що Tesla перевірять через скарги на втрату кермового управління Model 3 і Model Y.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.