ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft готує Surface Pro 10 і Surface Laptop 6 наступного покоління, орієнтовані на ШІ, з чипами Arm та оновленнями дизайну

author avatar ProIT NEWS

Джерела Windows Central повідомляють, що корпорація Microsoft працює над значними оновленнями своїх лінійок Surface Pro і Surface Laptop, які включатимуть значні оновлення з покращеним дизайном, новими функціями та мікропроцесорами наступного покоління: Intel 14-го покоління та Qualcomm X Series chips X.

Ймовірно, нові пристрої будуть анонсовані навесні та продаватимуться як перші справжні комп’ютери з ШІ наступного покоління від Microsoft.

Intel та Arm (з акцентом на Arm)

Вперше і Surface Pro, і Surface Laptop будуть доступні у версіях Intel та Arm, і обидва матимуть наступне покоління NPU (нейронний процесор).

За повідомленнями джерел, Arm працюватимуть на базі спеціальної версії нових чипів Qualcomm Snapdragon X Series.

Microsoft анонсує наступне покоління пристроїв Arm на основі нових чипів Qualcomm ПК CADMUS. Ці комп’ютери спеціально створені для наступної версії Windows під кодовою назвою Hudson Valley і використовуватимуть багато можливостей ШІ наступного покоління, які компанія вбудує у випуск Windows 2024 року.

Зокрема, Microsoft позиціонує комп’ютери CADMUS як конкурента Apple Silicon, що забезпечує аналогічний час автономної роботи, продуктивність і безпеку.

Очікується, що наступні Surface Pro і Surface Laptop стануть одними з перших ПК CADMUS, які будуть випущені наступного року.

Surface Laptop 6

Отже, що змінилося із Surface Laptop 6? Ймовірно, новий Surface нарешті матиме оновлений дизайн із тоншими рамками, закругленими кутами дисплея та більшою кількістю портів.

Surface Laptop 6 буде доступний у двох розмірах. Джерела повідомляють, що менша модель матиме 13,8-дюймовий дисплей (13,5 дюймів у Surface Laptop 5), а більша модель залишиться 15-дюймовою.

Surface Laptop 6 також матиме розширений вибір портів, зокрема два порти USB-C та один порт USB-A, а також магнітний порт зарядки Surface Connect.

Microsoft також додає тактильну сенсорну панель (ймовірно, із технологією Sensel) і спеціальну кнопку Copilot на клавіатурі для швидкого доступу до Windows Copilot.

Загалом Surface Laptop 6 має стати значним оновленням лінійки продуктів, створеним для конкуренції із MacBook Air.

Surface Pro 10

Наступний Surface Pro також отримає значні оновлення. Джерела повідомляють, що найбільші зміни стосуються дисплея, який стане яскравішим завдяки HDR-контенту, матиме нове антиблікове покриття для зменшення відблисків і закруглені кути дисплея.

Microsoft тестує версію Surface Pro 10 із дисплеєм з нижчою роздільною здатністю 2160 x 1440 (порівняно із 2880 x 1920 у попередніх моделях Surface Pro). Джерела стверджують, що ця панель із нижчою роздільною здатністю розглядається лише для моделей нижчого рівня, тобто дорожчі моделі й надалі постачатимуться із дисплеєм з вищою роздільною здатністю.

Також повідомляється, що Microsoft оснащує наступний Surface Pro пристроєм зчитування NFC для комерційних клієнтів і вебкамерою із широким полем зору, яка буде покращена за допомогою ефектів Windows Studio.

Він також має бути доступний у нових кольорах.

Також очікується оновлений Type Cover зі спеціальною кнопкою Copilot для швидкого доступу до Windows Copilot.

Завдяки новому чипу Arm наступний Surface Pro буде набагато продуктивніший і за показниками схожий на MacBook Air та iPad Pro.

Над чим ще працює Surface?

Наступного року Microsoft також може випустити ще один Surface Laptop Go, але жодних конкретних подробиць щодо цього продукту поки немає.

За інформацією Windows Central, Microsoft розглядає лише комерційну версію Surface Pro і Surface Laptop, яка зберігає поточний дизайн Surface Laptop 5 і Surface Pro 9, але з оновленими чипами Intel 14-го покоління й іншими незначними вдосконаленнями.

Також за інформацією джерел, Microsoft працює над більш значним оновленням дизайну для лінійки Surface Pro, яка буде представлена у 2025 році (11-дюймова модель Surface Pro, яка буде поставлятися разом зі стандартною 13-дюймовою).

Наступний Surface Laptop Studio також очікується наприкінці 2025 року. Про Surface Laptop Studio 3 поки що відомо небагато, хоча ймовірно, що Microsoft має намір вперше запропонувати його у версіях Intel та Arm.

Огляд Surface Laptop Go 3 читайте за покликанням.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.