ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

На Microsoft очікує антимонопольне розслідування в ЄС

author avatar ProIT NEWS

Microsoft зіткнеться з антимонопольним розслідуванням Європейського Союзу в найближчі місяці, оскільки переговори щодо заходів для запобігання такому кроку виявилися безрезультатними, повідомили джерела Reuters.

Microsoft, яку раніше вже штрафували на €2,2 млрд за порушення правил конкуренції ЄС, знову опинилася під прицілом після скарги конкурента – власника месенджер-додатка Slack, компанії Salesforce (CRM.N), у 2020 році. У Slack стверджували, що Microsoft недобросовісно інтегрував месенджер-додаток Teams у свій продукт Office.

Компанія додала Teams до Office 365 у 2017 році безкоштовно, а згодом цей додаток замінив Skype for Business.

Минулого року у Microsoft розпочали переговори з Європейською комісією з метою уникнення розслідування. Нещодавно корпорація запропонувала знизити ціну на свій продукт Office, але без Teams.

Європейська комісія, яка сподівається, що різниця в ціні між Office з Teams та Office без цього додатка забезпечить рівні умови з конкурентами та надасть споживачам більше вибору, вимагає знизити ціну ще більше, повідомляють джерела Reuters.

Речник Microsoft заявив: «Ми продовжуємо конструктивно співпрацювати з Комісією у межах її розслідування і відкриті до прагматичних рішень, які розв’яжуть проблеми та задовольнять клієнтів».

Якщо виявиться, що компанія порушила антимонопольні правила ЄС, їй загрожує штраф до 10% від глобального обігу, але Microsoft все ще може вирішити спірні питання перед тим, як розпочнеться розслідування.

The Register пише, що німецький хмарний провайдер Nextcloud подав скаргу до ЄС щодо пакетного поєднання OneDrive з Windows. Інші хмарні провайдери, як місцеві європейські компанії, так і глобальні конкуренти, також висловлюють занепокоєння щодо вартості використання програмного забезпечення Microsoft у своїх власних хмарних сервісах.

Microsoft уклала угоду щодо спільної скарги, поданої компаніями OVHcloud, DCD та Aruba S.p.a в березні. Її зміст був конфіденційним і його оприлюднення не передбачалося, що викликало скарги на відсутність прозорості з боку сторін.

Торгова організація Cloud Infrastructure Service Providers in Europe (CISPE) за підтримки AWS також подала скаргу до ЄС щодо антиконкурентної поведінки й поки що відмовляється від врегулювання своїх проблем у позасудовому порядку, запропонованому Microsoft.

Раніше вебсайт ProIT повідомляв, що Microsoft Fabric перемагає Amazon і Google у «хмарній» війні.



Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.