ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Microsoft Office замінив Calibri на новий стандартний шрифт – Aptos

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft замінює шрифт Calibri за замовчуванням на Aptos – новий шрифт без засічок, натхненний швейцарською типографікою середини XX століття. Новий стандартний шрифт вже доступний користувачам Word, Outlook, PowerPoint та Excel, повідомляє The Verge.

Корпорація розробляла свій новий стандартний шрифт Aptos протягом останніх кількох років. Програмний гігант замовив п’ять нових користувацьких шрифтів для Office у 2021 році, і після багатьох років з-поміж них було обрано шрифт Aptos.

«Сьогодні ми починаємо останній етап цієї великої зміни, коли Aptos почне з’являтися як новий шрифт за замовчуванням у Word, Outlook, PowerPoint та Excel для сотень мільйонів користувачів», – пояснює Сі Деніелс, головний програмний менеджер корпорації Microsoft.

Повідомляється, що протягом наступних кількох місяців Aptos стане стандартним для всіх клієнтів Microsoft.

Aptos створив Стів Меттесон, провідний дизайнер шрифтів. Раніше він створив Segoe, який отримав ліцензію Microsoft на використання як стандартного шрифту Windows. Корпорація вперше почала використовувати підсімейство шрифтів Segoe UI у Windows Vista, його можна побачити у Windows 11 і сьогодні.

Меттесон також працював над розробленням оригінальних основних шрифтів Windows TrueType.

У той час, як Aptos замінить Calibri за замовчуванням, Calibri все одно буде закріплено у верхній частині нового меню шрифтів.

Calibri був шрифтом Office за замовчуванням із випуску Office 2007, коли він замінив стандартний на той час Times New Roman і набув широкого використання.

«Aptos є частиною ширшої хвилі функцій, які надходять у Microsoft 365. Ми прагнемо зробити програмне забезпечення більш виразним і доступним, – зазначив Сі Деніелс. – З’явилася нова функція вибору шрифтів, а також нові теми, кольори та фонове зображення».
Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.