ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft передає свій найкращий штучний інтелект на аутсорсинг – і це гарна новина для Google

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft передає розробку всіх своїх найкращих інструментів і програмного забезпечення штучного інтелекту OpenAI, що може стати подарунком для її головного конкурента – Google. Про це повідомляє CNBC.

Тодд МакКіннон, генеральний директор компанії Okta із безпеки ідентифікаційної інформації, сказав у коментарі CNBC, що Google, ймовірно, найкраще справляється зі своєю роботою, фактично не потребуючи аутсорсингу своїх досліджень і розробок.

Він зазначив, що так звані трансформери, які живлять сьогоднішні генеративні технології ШІ, прийшли саме від Google.

Трансформери – це моделі глибокого навчання, які вивчають контекст і значення, відстежуючи зв’язки у послідовних даних (наприклад, словах).

«Це все прийшло від Google разом із DeepMind і дослідженням. Я маю на увазі, що проривом стало дослідження Google. Трансформери, що є алгоритмом, який усі ці LLM (великі мовні моделі) використовують для досягнення цих великих успіхів», – сказав МакКіннон.

Microsoft як «консультант» ШІ

За словами посадовця, існує ризик того, що позиція Microsoft у сфері штучного інтелекту буде зведена до консультаційної компанії.

Низка найкращих продуктів корпорації, таких як Copilot, генеративний чат-бот зі штучним інтелектом і ПК, оснащені генеративним програмним забезпеченням ШI, включають технологію, створену OpenAI, яка стоїть за чат-ботом зі штучним інтелектом ChatGPT.

Microsoft вклала мільярди доларів в OpenAI, а загальні інвестиції на сьогодні досягли $13 мільярдів. У січні 2023 року технологічний гігант заявив, що його інвестиції пришвидшать прориви штучного інтелекту, щоб забезпечити широке поширення цих переваг у всьому світі.

«Це так дивно. Уявіть собі роботу в Microsoft. OpenAI створює всі захопливі речі. Це виглядає так, ніби Microsoft збирається перетворитися на консалтингову компанію», – сказав МакКіннон.

У той же час Google збирається досягти комерційного успіху завдяки власним інвестиціям у штучний інтелект.

Microsoft фактично стала лідером у просуванні базових моделей ШІ завдяки інвестиціям в OpenAI та партнерству з нею. Це викликало занепокоєння, що позиції Google у пошуку можуть бути підірвані, оскільки користувачі Інтернету все частіше звертаються до ChatGPT та інших чат-ботів зі штучним інтелектом для своїх пошукових потреб.

Для успіху потрібні величезні інвестиції

МакКіннон зазначив, що ШІ є рідкісним сегментом технологій, який виник завдяки суттєвій підтримці великих технологічних гігантів, а не органічним інвестиціям у нові цикли виробництва, як це було у випадку з ПК і хмарними обчисленнями.

Він додав, що колосальні інвестиції Big Tech у штучний інтелект викликають певні занепокоєння щодо конкуренції.

Найбільший ризик, який МакКіннон бачить для розвитку галузі кібербезпеки, полягає в тому, що проблеми зі штучним інтелектом, які виникають у цифрових гігантів, такі як дезінформація, гальмуватимуть технологічний прогрес.

«Потенціал для ШІ дійсно високий», – сказав він.
«Я насправді очікую, що зміна регулювання зайде настільки далеко, що ми залишимо контроль над штучним інтелектом лише найбільшим, найпотужнішим компаніям», – додав МакКіннон.

Раніше ProIT писав, що OpenAI допомагає Apple виправити Siri й це турбує Microsoft.

Також ми повідомляли, що Google збирається інвестувати $2 мільярди у конкурента OpenAI Anthropic.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.