ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

OpenAI допомагає Apple виправити Siri й це турбує Microsoft

author avatar ProIT NEWS

Ходить багато чуток про те, що Apple веде переговори з OpenAI щодо використання її технології GPT в iOS 18.

The Information повідомляє, що дискусії тривають із середини 2023 року й Microsoft стурбована цією угодою між двома компаніями, оскільки також покладається на OpenAI.

Apple та OpenAI вели переговори протягом року

У публікації про Сема Альтмана, генерального директора OpenAI, The Information досліджував більше подробиць про угоду з Apple, яка, як очікується, буде представлена ​​світу менш ніж за два тижні на WWDC 2024. Apple працює над новими функціями на основі ШІ для своїх операційних систем, і OpenAI відіграватиме велику роль у забезпеченні деяких із цих функцій.

Згідно зі звітом, співробітники Apple з команди машинного навчання зустрілися з Альтманом та іншими членами OpenAI в середині 2023 року, приблизно на минулорічній WWDC.

Хоча мало відомо про те, що саме вони обговорювали, обидві компанії пізніше досягли угоди, щоб співробітники Apple мали доступ до OpenAI API для внутрішнього тестування.

«У цих тестах інженери Apple підключили ChatGPT до Siri, створивши вражаючі демонстрації того, як Siri обробляє складніші запити, ніж зазвичай. У тому числі шляхом кращого розуміння контексту того, що говорять користувачі», – йдеться у публікації.

9to5Mac знайшов докази того, що Apple використовує такі API в коді iOS 17.4.‌‌Можливості для Apple безмежні, але джерела, знайомі з цією справою, кажуть, що компанія зосереджується на використанні технологій OpenAI, щоб змусити Siri відповідати на складніші запитання та навіть перетворити її на чат-бота.

OpenAI показав Apple, як Siri може стати більш чутливою, природною та навіть забезпечувати переклад у реальному часі за допомогою своїх API.

Microsoft стурбована цією угодою

Видання також стверджує, що Microsoft була стурбована партнерством між Apple та OpenAI. Це тому, що Microsoft також має угоду з OpenAI, яка надає технології для Microsoft Copilot, тоді як Microsoft дозволяє OpenAI використовувати свої центри обробки даних для живлення ChatGPT.

Нещодавно Сем Альтман зустрівся з генеральним директором Microsoft Сатья Наделла, щоб обговорити ці проблеми. Наприклад, Microsoft хвилюється щодо задоволення попиту на сервери, коли Apple запускає нові функції для користувачів iPhone та iPad.

Компанія, що стоїть за Windows, також попросила скоротити майбутні прибутки OpenAI в обмін на інвестування $13 мільярдів у стартап.

З одного боку Microsoft, ймовірно, заробить більше грошей від партнерства між Apple та OpenAI. Але в той же час можливості штучного інтелекту Apple конкуруватимуть безпосередньо з можливостями Microsoft.

Нагадаємо, що Apple також намагалася домовитися з Google про використання Gemini в iOS 18 у той же час, коли вона вела переговори з OpenAI.

Незважаючи на угоду, компанія працює над власною мовною моделлю, яка працюватиме в автономному режимі для виконання простіших завдань, таких як узагальнення текстів.

Першу бета-версію нових функцій штучного інтелекту в iOS 18 Apple представить 10 червня на стартовій події WWDC 2024.

Також ми повідомляли, що Google збирається інвестувати $2 мільярди у конкурента OpenAI Anthropic.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.