ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Apple не може створити власний ШІ, тому хоче вбудувати Gemini від Google в iOS 18

author avatar ProIT NEWS

Компанія Apple веде переговори про вбудовування Gemini від Google в наступну операційну систему iPhone, яка підтримує Siri та інші функції з ШІ, повідомляє Bloomberg.

Виробник iPhone вже провів дискусії з кількома компаніями зі штучного інтелекту щодо забезпечення iOS 18 технологією конкурента, включно з OpenAI.

У 2023 році Apple практично не брала участі в розмовах про AI. Тоді виникли припущення, що технологічний гігант iPhone може відставати від Google та OpenAI. Однак генеральний директор Тім Кук пообіцяв велике оголошення про штучний інтелект вже цього року. Воно очікується на WWDC у червні.

Повідомляється, що компанія створила чат-бота зі штучним інтелектом Apple GPT, який, за словами співробітників компанії, поступається ChatGPT і Gemini. Це вкотре підтверджує, що Apple не має багато чого в рукаві, оскільки гігант із Купертіно намагається передати на аутсорсинг функції ШІ в iPhone.

Gemini або, можливо, чат-бот іншого конкурента може забезпечити потужність Siri та інших програм. Однак, як повідомляється, виробник iPhone планує вбудувати деякі власні функції ШІ в наступну операційну систему. Наприкінці 2023 року Apple випустила фреймворк машинного навчання з відкритим кодом, а в лютому – редактор зображень зі штучним інтелектом.

Наразі Google працює над покращенням Gemini, але чат-бот штучного інтелекту відмовляється відповідати на елементарні запитання, якщо вони стосуються актуальних тем, таких як раса, політика чи гендерні проблеми. Apple, ймовірно, робить ставку на те, що Google вирішить проблеми Gemini протягом наступних кількох місяців.

Використання Gemini в iPhone буде спиратися на партнерство Apple і Google у пошуковій сфері, яке зіткнулося з пильною увагою регуляторів минулого року.

Відповідно до деталей, оприлюднених під час антимонопольного слухання, Google платить Apple 36% свого доходу від пошуку, тобто приблизно $18 мільярдів на рік. Міністерство юстиції США стверджує, що ці дві компанії наче стали єдиним підприємством, щоб домінувати на ринку мобільного пошуку.

Партнерство Apple у сфері штучного інтелекту дасть Google величезну перевагу перед американськими конкурентами, такими як OpenAI та Anthropic. Це поставило б Gemini проти понад мільярда користувачів iPhone.

Apple нині перебуває під сильним тиском, щоб розробити деякі приголомшливі функції ШІ, доводячи, що вона не відстає в наступній хвилі технологій. Минулого місяця компанія відмовилася від планів щодо Apple Car. Це ознаменувало кінець 10-річного проєкту, який мав забезпечити нове зростання Apple.

Натомість виробник iPhone перевів своїх співробітників на свої ініціативи зі штучним інтелектом, куди він, здається, вкладає всі свої інвестиції.

Раніше ProIT писав, скільки Google заплатив, щоб стати пошуковою системою за замовчуванням.

Також ми повідомляли, що Google збирається інвестувати $2 мільярди у конкурента OpenAI Anthropic.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.