ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft впроваджує ШІ у робочі процеси DevOps: всі нові інструменти

author avatar ProIT NEWS

Цього тижня Microsoft додала до свого портфоліо набір інструментів, які впроваджують генеративний штучний інтелект у робочі процеси DevOps.

Ці доповнення, оприлюднені на конференції Microsoft Build 2024, включають GitHub Copilot для Azure, який дає змогу командам DevOps створювати, усувати неполадки та розгортати програми у хмарі Microsoft Azure за допомогою природного мовного інтерфейсу.

GitHub Copilot для Azure – це одне з численних розширень, які надають Microsoft і сторонні партнери. Наприклад, для налаштування інструментів від Docker, Inc. і Sentry. Також корпорація вбудовує свій Copilot в інструменти розробки Microsoft Teams і Microsoft 365.

Як повідомляє DevOps.com, Microsoft попередньо переглядає Copilot для Azure, який команди DevOps можуть використовувати для оркестрування розгортання програм на Azure.

Крім того, Microsoft Visual Studio 17.10 вбудовано GitHub Copilot безпосередньо в інтегроване середовище розробки (IDE), щоб забезпечити можливості діагностики та перегляду коду.

Компанія попередньо опублікувала оновлення для інтерфейсу командного рядка розробника Azure та набору інструментів штучного інтелекту для коду Microsoft Visual Studio, які дозволяють командам DevOps інтегрувати репозиторії прикладів копілотів у робочі процеси DevOps, які можна розширити для роботи з операціями великої мовної моделі (LLMOps).

Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла розповів учасникам конференції, що Microsoft зараз застосовує надані нею можливості ШІ для написання коду для управління ІТ-інфраструктурою та ІТ-операціями.

У межах цих зусиль корпорація також надає доступ до еталонних архітектур та інструкцій із впровадження для створення та розгортання застосунків, наповнених моделями ШІ на Azure.

До того ж Microsoft попередньо переглядає службу Microsoft Azure Compute Fleet, яка спрощує надання обчислювальних ресурсів для різних типів віртуальних машин, включно з точковими екземплярами, що працюють у кількох зонах доступності залежно від вартості, потужності та вимог до продуктивності. ІТ-команди зможуть розгортати до 10 тисяч віртуальних машин і керувати ними за допомогою одного виклику API для керування ресурсами, які тепер за потреби можна динамічно масштабувати.

Впроваджено додатковий екземпляр віртуальної машини Azure ND MI300X v5 на основі графічних процесорів (GPU) від AMD. Також Microsoft попередньо переглядає віртуальну машину на базі Cobalt 100 Arm. Корпорація вже випустила інструмент міграції для перенесення екземплярів операційних систем Linux на Azure.

Було додано додаткову можливість, за допомогою якої команди DevOps можуть вбудовувати журналювання, моніторинг та кешування без необхідності змінювати код програми. Вони тепер можуть використовувати репозиторії Git для керування розробкою застосунків, створених за допомогою інфраструктури Microsoft Power.

Крім того, Microsoft також додає підтримку Pulumi як ще один варіант надання хмарної інфраструктури у вигляді коду.

Також корпорація зробила загальнодоступним центр API Azure для виявлення та керування API й для імпорту кінцевих точок Azure OpenAI як API у службу керування API Azure, яка тепер також підтримує API OData й gRPC.

Читайте також на ProIT: Microsoft оновлює Azure AI Studio та Copilot Studio. Що змінюється?

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.