ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

MX Linux 23.3 «Libretto» випущено з ядром Linux 6.8 та оновленими компонентами

author avatar ProIT NEWS

Команда MX Linux оголосила про випуск і загальну доступність MX Linux 23.3 як третього стабільного оновлення останньої серії MX Linux 23 «Libretto», дистрибутиву на базі Debian, що включає випуски Xfce, KDE Plasma та Fluxbox, а також Версія Raspberry Pi.

Як повідомляє 9to5 linux.com, MX Linux 23.3 з’явився через 4 місяці після MX Linux 23.2 і базується на випуску операційної системи Debian GNU/Linux 12.5 «Bookworm». Це означає, що більшість пакетів, а також ядро ​​Linux 6.1 LTS, яке підтримується довгостроково, було оновлено до версій зі сховищ Debian Bookworm.

Як і очікувалося, версія AHS (Advanced Hardware Support) MX Linux 23.3 постачається з новішим ядром, а саме ядром Linux 6.8.9, яке може бути корисним для тих, хто має апаратні проблеми з ядром Linux 6.1 LTS. Ядро Linux 6.8.9 пропонується як версія Liquorix.

Інші варті уваги зміни в MX Linux 23.3 включають опцію стиснення zstd для live-remaster (antiX live system), оновлений режим інсталятора OEM, який дозволяє користувачам вибирати мову системи перед початком налаштування, і нову функцію MX Locale, яка дозволяє видалити всі ручні пакетів, крім поточної мови системи за замовчуванням.

У цьому випуску систему ініціалізації systemd тепер можна використовувати в живій системі елементарним способом через кода завантаження  init=/lib/systemd/systemd.

Крім того, посібник було оновлено та розділено на пакети для окремих мов, багато з яких отримали оновлення.

Видання MX Linux Raspberry Pi також було оновлено, і тепер воно включає найновіші пакети з репозиторіїв ОС MX Linux і Raspberry Pi. MX Linux 23.3 доступний для завантаження зі сторінки оголошення про випуск у версіях Xfce, KDE Plasma та Fluxbox.

Користувачам MX Linux 23 потрібно буде лише оновити свої інсталяції, виконавши команди sudo apt update && sudo apt full-upgrade у програмі Terminal або за допомогою графічного менеджера пакунків, наприклад Synaptic.

Читайте також на ProIT: Тепер ви можете встановити ядро ​​Linux 6.9 на Ubuntu 24.04 LTS. Ось як це зробити.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.