ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

NASA передало на Землю перше потокове відео UHD із глибокого космосу

author avatar ProIT NEWS

Для демонстрації нових можливостей лазерного зв’язку Національне аерокосмічне агентство США (NASA) передало відео надвисокої чіткості зі свого космічного корабля Psyche («Психея») на Землю на початку цього місяця, повідомляє Engadget.

Це 15-секундний ролик, у якому помаранчевий кіт на прізвисько Тейтерс женеться за лазерною крапкою. Тестове відео було надіслано, коли корабель «Психея» перебував на відстані 19 мільйонів миль.

Зауважимо, що це вперше, коли потокове відео UHD було надіслано із глибокого космосу за допомогою лазера.

Сигнал із відео, надісланого 11 грудня, досяг Землі за 101 секунду від місця розташування «Психеї» на той момент, що приблизно у 80 разів перевищувало відстань між Землею та Місяцем. Він був завантажений перед запуском місії та відправлений назад додому лазерним трансивером на борту корабля зі швидкістю 267 Мбіт/с.

Космічний корабель, який вирушив у свою подорож у жовтні, прямує для вивчення багатого металом астероїда у головному поясі астероїдів між Марсом і Юпітером.

«Незважаючи на передачу з відстані за мільйони миль, він зміг надіслати відео швидше, ніж більшість широкосмугових інтернет-з’єднань. Насправді після отримання відео у Паломарі його було надіслано до JPL через Інтернет, і це з’єднання було повільнішим, аніж сигнал, що надходить із далекого космосу», – сказав Раян Рогалін, головний спеціаліст із електроніки приймача у Лабораторії реактивного руху NASA.

Раніше ProIT повідомляв, що NASA 18 годин надсилало оновлення ПЗ на космічний корабель Voyager 2. Воно подолало понад 12 мільярдів миль.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.